Eesti uudised

Viktor Vassiljev seksuaalsuhte vanusepiiri tõstmisest: ei teeks seadus midagi paremaks, halvemaks küll (59)

Kristjan Väli, 29. jaanuar 2018, 11:07
Viktor Vassiljev. Teet Malsroos
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tegi möödunud aasta lõpus riigikogule ettepaneku tõsta Eestis seadusliku seksuaalsuhte vanusepiiri. Mida arvab sellest riigikogu sotsiaalkomisjoni liige ja arst Viktor Vassiljev?

Vassiljev on teadlik, et EKRE ettepanku tegi. Ta nimetab seda EKRE fantaasialennuks, mis riigikogus ei saagi toetust leida. „Asjalike ettepanekute elluviimiseks on opositsioonil olemas omad mehhanismid, mida ka riigikogus kasutatakse. Kui vaja! Aga see on juba tõsine töö, mitte tsirkus. Kuigi nalja peab ju ka saama, ega riigikogu pole matusekontor,“ leiab Vassiljev.

Vassiljevi usub, et vanusepiirangu muutmine midagi paremaks otseselt ei muudaks. Halvemaks aga küll. „Kui korrakaitsjad täie tõsidusega suhtuvad, siis rikutakse nii mõnegi noore inimese elu asjatult ära,“ leiab ta.

Ta jätkab: “Noorte loomupärane negativism keeldude suhtes on teada.  Hirm mõelda, mis hakkab toimuma, kui koolides seksi keelavad plakatid üles panna...“

EKRE pakkus välja riigikogus välja ka seda, et pedofiiliakuritegude eest määrataks rangemad karistused. „Pikk või lühem. Sada piitsahoopi või viiskümmend. Ei oma see tähtsust,“ arva Vassiljev.

Ta leiab, et tegeleda tuleb põhjustega ja pedofiiliat soodustavate teguritega. „Eesmärk pole mitte võimalikult rohkem pedofiile vangi panna, vaid et neid võimalikult vähe oleks!“ ütleb ta.

Eesti noorteühenduste liidu juhatuse aseesimees Mikk Tarros  leiab, et seksuaalsuhte vanusepiiri tuleks tõsta 16 eluaasta peale. 

Samal teemal

6. märts 2018, 12:07
VAADE NETIPERVERTIDE MAAILMA: saada pilte… ilus oled, saada veel!
1. märts 2018, 07:30
Internetipedofiilia süveneb: mees mõisteti süüdi 11 lapse ahvatlemises
12. veebruar 2018, 08:38
PEAPROKURÖR LAVLY PERLING: vajame koostööd perevägivalla osas ja pedofiilide jälitamist

59 KOMMENTAARI

j
Juhan. 30. jaanuar 2018, 09:19
Nii seda elu tuleb elada valida valitsust võib aga seksida ei või.
e
ekre tuutud 30. jaanuar 2018, 01:52
kõigepealt peaksid seaduseelnõu esitajad mingid arvud ja uuringud esitama, et ongi probleem aga mitte mingite luulude ajendil segast peksma
Loe kõiki (59)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee