Seisukoht

Seisukoht | Eestlasi rahuldab kütusehind (31)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 25. november 2018, 18:15
Foto: Martin Ahven
Eesti elaniku seisukohalt on Prantsusmaa tänavail käiv möll kõrgete kütusehindade üle muidugi arusaamatu. Seal on keskmine palk üle kahe tuhande euro, meil napilt üle tuhande. Kütuseliitri hinna vahe pole aga mitte kahekordne, vaid napilt 10 senti, meil oli liitrihind hiljuti 1.40 eurot, seal aga 1.50 kanti. Meil piisab rahva rahustamiseks rahandusministeeriumi teatest, kuidas nad kütuseturu hindu jälgivad ja analüüsivad, kõrgest kütuseaktsiisist viimase piirini viidud prantslane võtab aga vikatid ja hangud õlale ja läheb välja, et poliitikuile näidata, mida ta asjast arvab.

Sellele, miks siinmail streigi- ega meeleavalduste harjumust pole, võib olla mitu seletust. Mõisatallides sajandite vältel ihunuhtluse abil toimunud tõuaretus on andnud ümbritseva suhtes tuima ja lepliku inimeselooma, kes on sellisena poliitikuile vaid õnnistuseks. Vähe sellest, et ta ei protesti tänavail, ei viitsi ta eriti ka valimistel osaleda, sest niikuinii ei muutu ju midagi.

Teine seletus oleks, et tänu järjekordsele buumile on meil elu sedavõrd hea, et kallid hinnad ei morjenda kedagi. Autod ei mahu tänavatele ära, rahapuudusel ükski sõit tegemata ei jää ning kuu enne jõule ei mahu kõik soovijad enam ka ostukeskuste parklaisse. Äsjane karusloomavastane meeleavaldus Tallinnas kinnitab vaid, et riik on sedavõrd valmis, et noorema põlvkonna jaoks muid muresid enam pole, kui asuda tarbetu luksuse vastu võitlusse.

31 KOMMENTAARI

h
Horros 1. detsember 2018, 10:24
Neidis lihtsalt demagoogitseb, mida saaks ka nimetada valetamiseks, selekteerides välja vaid temale sobilikud faktid. Tarand ju alustas nö vägivallats...
(loe edasi)
k
kippar 30. november 2018, 12:51
Rahvas ei tule ise tänavale. Rahva toovad tänavale tuntud inimesed, avaliku elu tegelased jt. Kus on meie avaliku elu tegelased? Istuvad kui kuldid ru...
(loe edasi)
Loe kõiki (31)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee