Siin videol on näha hõbedane Audi A6, mis veidi enne maksupolitsei reidi keerab kohta, kust leiti hiljem seitse kasti salasigarette. Turvasalvestise taastas IT-ekspert, kes kinnitas kohtus, et nimetatud salvestis on eeluurimise ajal maksu- ja tolliametis teadlikult ära kustutatud.

Risto Berendson 10. veebruar 2023 17:42

Salasuitsuäris süüdistataval spordientusiastil Kuldar Aavikul õnnestus esmaspäeval anda Tartu kohtus prokuratuurile harvanähtav õppetund. Ta suutis maksuametis ära kustutatud turvasalvestise esmalt taastada ja seejärel prokuratuuri vastuseisust hoolimata tuvastada ka sellel olev isiku, kes võis endaga kriminaalsüüdistuse kaasa toonud salasigaretid autoga tema Otepää kinnistule tuua.

Prokuratuuripoolset vastuseisu võimaliku tõe väljaselgitamisele kohtab kohtus tegelikult üliharva. Kui üldse. Kohtunik Ingrid Kullerkann leidis juba detsembris, et autonumbri järgi on siiski võimalik süüdistatavat ja ka kohut huvitavat tunnistajat otsima hakata.

„Ei saa mööda vaadata sellest, et süüdistav pool (prokuratuur ning maksu- ja tolliamet - toim.) on ära kustutanud tõendi. Ma ei tea, kas tahtlikult, kogemata, mis iganes viisil,“ teatas kohtunik toona. „Ma saan praegu aru, et võetakse ära salvestus, antakse tagasi tühi ketas, öeldakse, et pole olnud. Pärast ilmneb, et ikka oli. See ei näe hea välja.“

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99