Foto: Kollaaž (Jaan Heinmaa)
Toiduuudised
10. veebruar 2024, 07:17

SÄÄSTUJUHT | Aasia köök: taipärased köögiviljad ja kanakoivad magushapus kastmes

Kas ka sina oled postkastis toidupoodide sooduspakkumiste lehti vaadates ohanud, et keegi võiks aidata välja raalida neist soodsaima? Toidutare ja Kliendilehed.ee tulevad siinkohal appi. Oleme sinu jaoks välja otsinud, milline võiks pakkumisi arvestades olla lähiajal sulle odavaim pood. Vaata pakkumisi www.kliendilehed.ee

Kuna talvised kurgid-tomatid on kallid ega toeta ka oluliselt organismi, võiks pilgu pöörata parem Tai köögi poole. Ka seal värsket salatit ei armastata, see-eest aga nauditakse palju hästi maitsestatud vokitud köögivilju. Järgnevas retseptis võib kasutada nii baklažaani, suvikõrvitsat, šampinjone kui ka minimaisi ehk täpselt seda, mis parajasti endale meeldib.

Taipärased austrikastmes köögiviljad

Foto: Jaan Heinmaa

Taipäraste austrikastmes köögiviljade retsepti vaata SIIT

Retseptis vajalikku brokkolit võib tavahinnast kolmandiku võrra soodsamas pakkumises leida Maxima ja Rimi kauplustest. Maximas maksab vähemalt 400 g brokoli 1,29 eurot ja Rimis küsitakse 350 g kapsalise eest 99 senti. Kolmandiku võrra odavam kampaaniapakkumine kehtib Rimis ka kabatšokile, nii et kilo saab kätte 1,99 euroga.

Tais serveeritakse austrikastmes köögivilju keedetud riisiga, aga küllap maitsevad need hästi ka lihtsalt koos linnulihaga.

Kuna Maxima ja Meie kauplustest võib leida kampaaniahinnaga broileri poolkoibi, siis miks mitte valmistada neist üks maitsekas kanapada. Roog on sobiv ka pidulikule peolauale, rääkimata vaiksest perelõunast pühapäeval.

Kanakoivad magushapus kastmes

Foto: Jaan Heinmaa

Magushapus kastmes kanakoibade retsepti vaata SIIT

Maximas maksab kilo Talleggi broileripoolkoibi 2,99 eurot, Meie kauplustes küsitakse eestimaiste broileri poolkoibade kilost 3,19 eurot.

Kes aga tahab ise kodus vastlapäevaks hernesuppi keeta, siis Coopi poest võib kampaaniahinnaga leida kollaseid poolikuid herneid, kilose paki Baltixi herneid saab sealt kätte 1,29 euroga.

Uus hinnainfo jõuab Toidutare veebi juba järgmisel kolmapäeval ehk 14. veebruaril. Aga järgmisi Säästujuhi retsepte koos poodlemissoovitustega vaata nädala pärast ehk 17. veebruaril. Vaata www.kliendilehed.ee