Foto: Maru Metspalu
Toiduuudised
8. veebruar 2024, 16:01

EDUKAS AVAPAUK: Eesti kokkade võistkond naasis olümpialt hõbeda ja pronksiga (3)

2.-7. veebruarini toimus Stuttgardis kokkade olümpia, kus tänavu esmakordselt osales ka Eesti kokkade võistkond. Tihedas konkurentsis saadi hõbe- ja pronksmedal.

„See on super tulemus ja olen meie võistkonna üle üliuhke,“ ütles Eesti Peakokkade Ühenduse president Taigo Lepik. Enne olümpiat oli eesmärgiks seatud naasta medaliga ja eesmärk sai kuhjaga ka täidetud – kaks medalit, neist üks hõbedane, on esimest korda osalejatele tubli saavutus. Sellega on Eesti kokkadele tagatud ka pääs järgmisele olümpiale.

„Lisaks saime tutvustada Eesti tooraineid kvaliteeti ja loomulikult oleme suure kogemuse võrra rikkamad,“ lisas Lepik.

Eesti rahvusvõistkonda kuulusid kapten Marko Sõmer (Horisont), kondiitrid Merle Jakobson (Merlette) ja Anna Šaluhhina (LushMama Artisan) ning Kirill Beljakov (Horisont), Denis Golik (Tchaikovsky), Maksim Ivanuškin (Kogu Resto), Lauri Ööpik (Royal Catering), German Macharashvili, Karl Markus Lehtoja (Joyce) ja Koit Uustalu (GMP Pühajärve).

Võisteldi kahel päeval ja mõlemal päeval on võimalik teenida 100 punkti. Iga võistluspäeva lõpus jagati vastavalt saadud punktidele kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid. Kõik üle 90 punkti kogunud võistkonnad said kuldmedalid, üle 80 punkti tõi hõbe- ja üle 70 punkti pronksmedali. Olümpiavõitja selgitamiseks liideti kahe võistluspäeva tulemused ning võitis Soome meeskond, kes sai kaks kuldmedalit. Põhjanaabrid olid esimest korda olümpial 20 aastat tagasi ja siis naasti ühe medali ja ühe diplomiga.

Kokkade olümpia (IKA Culinary Olympics) on maailma vanim, suurim ja mitmekesisem rahvusvaheline kokakunsti konkurss. Selle algus ulatub aastasse 1900, kui toimus esimene kulinaarne võistlus Frankfurdis. Võistlus toimub iga nelja aasta järel.