Foto: Andres Mets
Sisuturundus
15. november 2023 18:13

Uus Värska Energy Well – rohkem kui lihtsalt janukustutaja!

Eesti number 1 mineraalveetootja Värska Originaal tõi turule uued energiaveed, mis annavad jõudu ja kosutust nii treeningul, matkal kui ka puhkepausil. Ananassi-yuzu ja goji-granaatõuna mõnusa maitsega Energy Well veed on ideaalne tervislik vahepala hetkedel, mil on vaja pisut lisajõudu.

Aasta-aastalt on Värska Originaal oma klientidele mõeldes arendanud uusi maitseid, pakkudes traditsioonilise Värska Originaali kõrval näiteks selliseid tooteid nagu Värska Sidrun, Värska Granaat, Värska Naturaal ja Värska Vurtsvasser. Äsja tõi ettevõte turule uued mõnusad Energy Well gaseeritud energiaveed, mis on villitud 0,568-liitristesse pudelitesse. Uute jookide sihtgrupp on eelkõige noored, trendikad ja terviseteadlikud inimesed.

Tegemist pole niisama veega, vaid elujõuallikaga Setomaalt! „Energy“ kui elujõud ja „Well“ kui puurkaev number 8, kuhu on kümnete tuhandete aastate jooksul kogunenud kasulikke mineraale, mis annavad veele erilise energia. Energy Well on rohkem kui lihtsalt janukustutaja – see on tervise ja heaolu allikas, mis toetab aktiivset elustiili ja hoiab vaimu teravana.

Olgu ees pikk tööpäev, intensiivne treening, keerukas koolipäev või mõni muu väljakutse – kodumaine Energy Well aitab püsida terve ja energiline terve päeva vältel. Tõelise ananassi ja eheda yuzu kooslusega Ananassi-yuzu energiavesi sisaldab C- ja D-vitamiini, tsinki ning kofeiini. Ideaalne algus hetkedeks, mil on vaja pisut lisajõudu. Magushapu goji ja maheda granaatõunaga täiustatud vitamiinivesi Goji-granaatõun sisaldab magneesiumit, B- ja D-vitamiine ning tsinki. See hellitab nii keha kui ka vaimu ja lõõgastab.

Foto: Värska Originaal

„Vitamiini- ja energiaveed on väga populaarsed ja turul kasvava trendiga tooted. Uuendustega tuleb kaasas käia ja meiegi oleme viimastel aastatel kasvanud mineraalvee tootjast erinevate karastusjookide tootjaks. Energiavesi on Värska jaoks uus kategooria, aga tulevikus plaanime kindlasti veelgi portfelli laiendada ning järgmistesse kategooriatesse suunduda,” ütleb Värska Originaali müügidirektor Rauno Jõgeva.

Idee energiavee tootmiseks tuli Värska Originaalilt, kuid uue toote töötas välja Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK). Jõgeva lisab, et TFTAKiga on ka varasemalt koostööd tehtud, näiteks Vurtsvasseri arendamisel, ja väga rahule jäänud. „Alustame kahe maitsega, aga kui inimesed võtavad uue toote omaks, tuleb neid kindlasti juba uuel aastal juurde,“ tutvustab müügidirektor. „Peale selle oleme 2024. aastal välja tulemas uue disainiga klaaspudeliga HoReCa sektori jaoks ning Värska Naturaal Plus ja Värska Vurtsvasser saavad juurde uued põnevad maitsed.“

Foto: Värska Originaal

Värska Originaalist

Mineraalvee raviomadusi tunneb inimkond juba iidsetest aegadest. Värska Originaali eelkäija Värska Vesi sai alguse 1967. aastal, kui geoloog Vladimir Tassa eestvedamisel alustati Värska lahe lõunasopis Õrsava järve kaldal puurimistöödega, mille eesmärk oli jõuda haruldase maa-aluse veekoguni. Lõpuks jõuti puurimisega 470 meetri sügavusele, kus asuv kristallpuhas vesi on kivimitest miljonite aastate jooksul omandanud vajalikke mineraale. Mõned aastad hiljem rajati tehas, kus hakati villima looduslikku mineraalvett, mis sai tuntuks kui Värska Originaal.

Muistse legendi järgi on Värska veel imejõud, kui pühade allikate ääres kaasa kaotuse pärast nutnud maaema Maarja puhta armastuse pisarad andsid veele väe. Värska vesi annab tõepoolest tervist, tugevust ja pika ea, sest mineraalvesi sisaldab palju kasulikke aineid. Magneesium vähendab väsimust ja kurnatust ning aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele ja lihaste tööle, kaltsium mõjub positiivselt luudele ja lihastele ning hoiab seedeensüümid töös. Mineraalvee peamine kasulikkus seisneb mineraalainete kõrgemas sisalduses, mis on eriti oluline suurema füüsilise koormuse ja higistamise korral, treeningu ajal, saunas või kuumal suvepäeval.

Uued tooted ja maitsed ei ole ainus arendus, millele ettevõte keskendub. Lisaks sellele, et hoolitakse inimeste tervisest, mõeldakse oma tegevuse käigus ka keskkonna hoidmisele. Näiteks on viidud kogu tootmine täielikult üle rohelisele elektrienergiale ja kogu tootmishoone on kaetud päikesepaneelidega. Lisaks võeti 2020. aastal esimesena Eesti joogitootjatest kasutusele taaskasutatud plasti sisaldavad pudelid.

energywell.ee