Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Jaan Heinmaa)
Toiduuudised
28. oktoober 2023, 07:30

SÄÄSTUJUHT | Sügisel soodsalt: pühapäevaks täidisega pannkoogid, kolmapäevaks küpsetatud kõrvits

Kas ka sina oled postkastis toidupoodide sooduspakkumiste lehti vaadates ohanud, et keegi võiks aidata välja raalida neist soodsaima? Toidutare ja Kliendilehed.ee tulevad siinkohal appi. Oleme sinu jaoks välja otsinud, milline võiks pakkumisi arvestades olla lähiajal sulle odavaim pood. Vaata pakkumisi www.kliendilehed.ee

Ennetamaks Halloweeni ajal toiduraiskamist, kulub paljudes peredes ära paar kõrvitsaroogade retsepti.

Küpsetatud kõrvits pesto ja granaatõunaseemnetega

Foto: Martin Ahven

Küpsetatud kõrvitsa retsepti vaata SIIT

Retseptis vajalikku kõrvitsat leiab väga hea kampaaniahinnaga Grossi poodidest, kõrvitsakilost küsitakse seal 48 senti. Pudelkõrvitsa kilo maksab vaid 10 senti enam. Küpsetatud kõrvitsa serveerimiseks läheb vaja granaatõuna seemneid ja Grossi poest leiab kampaaniahinnaga ka granaatõunu (kilo hind 1,78 eurot).

Samast toiduraiskamise ennetamise mõttest on kantud ka köögivilja-juustutäidisega pannkoogid ning sellessegi retsepti sobib sokutada ka kõrvitsat. See on suurepärane roog ülejääkidest, kui peaks juhtuma, et pannkooke üle jääb… Nädalavahetusel küpseta pannakad ise, nädala sees võid kiiremal puhul osta poest valmis pannkooke. Rohke köögivilja-juustutäidise võid üsna julgelt maitsestada, et köögiviljad ja kohupiim magedaks ei jääks. 

Köögivilja-juustutäidisega pannkoogid

Foto: Jaan Heinmaa

Köögivilja-juustutäidisega pannkookide retsepti vaata SIIT

Pannkookideks vajalikke mune leiab kampaaniahinnaga Selveri ja Coopi poodidest. Coopis maksab kümme Eggo L-suuruses muna 1,99 eurot ja Selveris küsitakse kümne Eggo M-suuruses peremuna eest 1,79 eurot.

Kõige soodsama hinnaga piima tasub vaadata Lidli poodidest. Liitrine kilepakk Alma täispiima maksab seal 94 senti ja 1,5 l purepakk Alma täispiima 1,78 eurot (liitri hind 1,18 eurot). Liitrise kilepaki 2,5% Pilose piima saab kätte 57 sendiga ja Pilose 2% kõrgkuumutatud piima liitrise paki eest küsitakse 79 senti. Meie kauplustes maksab 1 l Alma täispiima 99 senti.

Farmi täispiima leiab kampaaniahinnaga Gross poest, 2 l purepakk maksab seal 1,68 eurot (liitri hind 84 senti). Kes on harjunud hapupiimakooke küpsetama, siis Grossi poest leiab kampaaniahinnaga ka keefiri, Farmi rammusa keefiri liitrise paki eest küsitakse seal 1,18 eurot.

Retseptis vajalik tomatipüree tasub kaasa haarata Meie kauplustest, 460 g purk Salvesti tomatipüreed maksab seal 1,69 eurot. Samast leiab kampaaniahinnaga ka pannkookide tegemiseks vajalikku nisujahu - 2-kilone kott Kalewi nisujahu maksab seal 1,79 eurot.
Riivjuustu leiab kampaaniahinnaga Meie ja Lidli kauplustest. Meie poodides maksab 200 g pakk Valio riivjuustu Atleet pitsale 1,59 eurot (kilo hind 7,95 eurot) ja Lidli poodides küsitakse 200 g Milbona nelja juustu riivjuustu eest 1,99 eurot (kilo hind 9,95 eurot). Kui Lidlist osta korraga vähemalt kaks pakki Milbona või Pilose riivjuustu, kehtib neile 30% soodustus.

Uus hinnainfo jõuab Toidutare veebi juba järgmise nädala kolmapäeval ehk 1. novembril. Aga järgmisi Säästujuhi retsepte koos poodlemissoovitustega vaata järgmisel laupäeval ehk 4. novembril. Vaata www.kliendilehed.ee