Sisuturundus
2. november 2023 15:54

6 eurot ehtsa Belgia õlle eest pealinna südames? Jah! Uus stiilne baar Viru väravate juures pakub seda ligi sajas sortimendis!

Mida teha, kui tahad sõbraga välja minna, aga kõik kohad on juba tuttavad, teenindajad samad ja toidu ja joogivalik juba teada? Probleem on lahendatud! Viru väravate vahetus läheduses on avatud uus eriline koht Belgian Gastro Bar, kus on tunne, et oledki sattunud korraks Eestist ära Belgiasse, sest sealne õllede valik ja selle riigi teise hiti – soojade soolaste vahvlite aroom ei saa külmaks jätta küll mitte kedagi.

Vanalinna turvaliste paksude valgete kivist seinte vahele mahub nii palju. Koht lummab oma mõnusalt kulgeva fusion-stiiliga: iga sein ja nurgatagune moodustab kokku harmoonilise segu erinevatest stiilidest. See annab kohe sõnumi, et siin on olnud julgust mängida, omanikust sisekujundaja Dmitri on palju reisinud ja tal on väga hea huumorimeel. Kõige taustal mängib jazz fusion-stiilis muusika, mis ühendab endas jazzi, popi, roki, reggae, funki ja paljud teised mõnusaks rütmiks igale maitsele. Aga maitset on siin veel. Piilu juba Instagrami.

Kui olete harjunud magusate vahvlitega, siis siin on rõhk eelkõige soolastel

Mäletan, kuidas Belgias käies saatsid mind alati igal sammul magusad vahvliaroomid... Proovisin mitmetes kohtades, aga neid sai ainult magusaid. Olen alati eelistanud soolast magusale, seega võtan kohe alustuseks selle pontsaka Belgia vahvli pošeeritud muna ja lõhega. Kui see lauale toodi, muhelesin korralikult, sest mitte kuskil pole ma näinud, et lõhe kogusega nii lahked ollakse! Selle all ja peal on samuti puhas tervis – basiilikukreem, rukola ja väga uhke pošeeritud muna mütsiks. Kogu see eelroog on lihtsalt nii toitev, tervislik ja nii maitsev!

Igas linnas peab olema üks Belgia õlle koht.

Belgian Gastro Bar omaniku Dmitri sõnul tuli mõte avada selline koht eeskätt Belgia õlle pärast. Sest tema avastas imestusega, et Eestis ei olegi veel Belgia õlle kohta, aga igas linnas peab olema üks Belgia õlle koht! Vahvlid tulid sellega lihtsalt kaasa, naerab Dmitri. Muidugi proovin nüüd ära, sest ma tegelikult ei teagi, milles seisneb ehtsa Belgia õlle võlu. Need, kes juba teavad, kuidas seda serveeritakse, võivad naerda, aga mina näen esimest korda seda erilist, justkui apteegirohtude/tinktuuride hoidmiseks mõeldud nõule sarnast klaasi. See on selline torukujuline ümara põhjaga kuumuskindlast klaasist reaktsiooninõu, mis tuleb pärast rüüpamist iga kord asetada spetsiaalsele alusele tagasi, sest laua peale pannes läheks see lihtsalt pikali.

Õlu tundub mõnusalt kangemapoolsem, ongi üle 8 protsendi, aga milline mõnus pehme tekstuur! Ja väga meeldib mulle see, et jook pole nii vahtu täis ja on täpselt parajalt kihisev. Need õlled siin on patenteeritud Belgias ja maitse on täiesti erinev Eestis toodetud õlledest.

Maailmas on 98% patenteeritud Belgia õllesorte ja mina sain maitsta nüüd neist kahte. Belgan Gastro Bar pakub seda head kraami kokku 90mnes sortimendis. Ja mis kõige olulisem – kui Saku õlu maksab vanalinnas ca 10 eurot, siis siinsamas Viru väravate juures Belgian Gastro Baris saab õlle ainult 6 euroga! Jah, uskumatu, aga kõik õlled maksavad seal 6 eurot! Valikus on ka lai valik siidreid ja kokteilide hulk võtab silme eest kirjuks. Kokteilide baarilett on uhke ja säravad teenindajad on valmis soovitama kõige erilisemaid.

Nii nagu lõhega pole koonerdatud, pole ka kaheksajalaga. Õigemini, mitte millegagi. Kitsejuustu tekstuur on imeline, pošeeritud muna ja rukolakuhi selle peal koos marineeritud punase sibula lisandiga on koka poolt äärmiselt suuremeelne – eks õlle kõrval tekibki isu ja selle peale on mõeldud.

Belglased leidsid ukse üles

Lõpetuseks proovin ka loomulikult ära, kuidas maitseb siinne kohv. Tihti satuvad siia belglased ise, ja mitte ainult õlle ja vahvli, vaid ka ehtsa Belgia kohvi pärast: spetsiaalselt Belgias röstitud kohv, mis on jõudnud oma Eestis tegutseva sõbra Belgian Gastro Barini, on imemaitsev, kangemapoolsem, taaskord. Tundub, nagu oleks topeltespressoga, aga samas ei ole üldse mõru, vaid väga pehme ja suurepärase maitsega. Ideaalne valik kangemat ja tummisemat armastava maitsemeele jaoks! See on nüüd minu lemmikkoht, olen seal juba mitu korda uuesti käinud.

Üks uudis on veel. Omanik ei taha enam saladuses hoida, et Pikal tänaval on tulemas ka šampanjakoht!

Avasta uusi maitseid, tükike Belgiat ootab sind Tallinnas Vana-Viru 6.

Tutvu Belgian Gastro Bari valikuga SIIN.

Ja vaata baarist ka ägedat videot:

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.