Slava Ukraina restoran & kohvik (Tallinn).

Foto: Kollaaž (2 × Karmo Tüür)
Kolumnid
5. september 2023 09:15

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Slava Ukraina restoran & kohvik (Tallinn): enamik kööke kardab metsaseeni nagu vanakurat välku. Mitte see siin!

Balti jaama vahetus läheduses paikneb üks Ukraina kööki viljelev puhvet nimega Slava, mis sel aastal on üks nendest paljudest näguripäevade nägijatest lõppematu teederemondi tõttu. Ehkki nüüd on vahetult resto ees juba uus asfalt maas, on liikumine laiemas mõttes siiski veel häiritud ning nii olengi ma esmaspäevase lõuna ajal ainumas kunde. Maitsekas sisekujundus sisaldab mh etnograafilis-kulturoloogilist elementi, nimelt on igale lauale kantud ukraina eri piirkondade lilletikandite muster koos vastava piirkonna nimega, minu lauda kaunistas paljukannatanud Sumõ piirkonna ehisriba.

Esimeseks käiguks valisin midagi minu jaoks uudset – „Seeneborš“ (Tavaline Ukraina taluborš seentega, serveeritakse koos pampuška ja küüslaugudipiga; 8 eurot). Ooteajaks kujunes ligi 15 minutit, mis tühja puhveti puhul on kuidagi paljuvõitu, aga lohutan ennast eeldusega, et võibolla supp ja/või pampuškad alles valmivad.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99