Sama aeropressi, mis Karl-Ott Juhansonile Eesti Meistritiitli tõi, kasutas ta juba 2017. aastal kohvikut Oivaline avades. Detsembris saab Karl-Ott panna oma oskused proovile ka maailmatasandil.Foto: Johanna Adojaan
Toiduuudised
31. august 2023 10:54

Kolm tassi kohvi lennutab eestlase Austraaliasse

Eesti AeroPressi Meistrivõistlused 2023 võitis Karl-Ott Juhanson. Detsembris esindab ta Eestit Austraalias toimuvatel Aeropressi Maailmameistrivõistlustel.

Eesti Aeropressi Meistrivõistlused 2023 tõid eelmisel nädala lõpul Viru Keskuse Toidutänavale meie parimad baristad ja kohvientusiastid.

Võistluse võitis Karl-Ott Juhanson. Tema sõidab detsembris ka Melbournis toimuvale Aeropressi MM-ile, kus tassitäie maailma parima kohvi valmistamise nimel võistlevad enam kui 50 riigi baristad.

Pärnust pärit Karl-Ott Johansoni teekond meistritiitlini algas juba aastal 2017, kui ta Kalamajas kohvikut Oivaline Tervislik Toit avades sukeldus erikohvidesse ja nende valmistusviisidesse. Seejuures esimene vahend, mida ta kasutama hakkas, oli aeropress. Sama aeropressi kasutas ta Eesti meistritiitli võitmiseks.

Aeropress on käeshoitav ja lihtsa disainiga kohvivalmistusseade, mis ühendab endas filterkohvi ja presskannu parimad omadused ning mida võib põhimõtteliselt võrrelda hiiglasliku süstlaga.

Erikohvi (specialty coffee) ettevõtete missioon on muuta kohvi tootmine praegusest läbipaistvamaks ja jätkusuutlikumaks. Erikohv viitab kvaliteetsele kohvile, mis on valmistatud hoolikalt valitud ubadest, mille kasvutingimustele ja töötlemisele pööratakse suurt tähelepanu, säilitamaks neile ainuomased maitsed.

„Eestlased oskavad üha enam hinnata jätkusuutlikku erikohvi ja huvituda erinevatest valmistamismeetoditest. Aeropress on ju küllaltki nišikas, ometi oli üritusel kõvasti kaasaelajaid,“ rõõmustab ürituse üks eestvedajatest Jan Kulbin.

Aeropressi Eesti meistrivõistlused korraldasid erikohvide röstikojad The Brick Coffee Roastery ja Paper Mill Coffee Roastery.