Näonahk peegeldab kogu organismi seisundit. Foto: Vida Press
Hea nõu
13. november 2019, 06:00

ÄRA LASE NÄONAHKA KÄEST! 9 soovitust, et see püsiks terve ja särav (1)

Nahk on organismi peegel. Et nahk oleks kaunis, on peale tervisliku eluviisi, toitumise ja piisavas koguses vee joomisele oluline ka selle eest hoolitsemine, räägib Confido meditsiinikeskuse kosmeetik Maria Hintser.

Rohke veejoomine tagab särava ja terve näonaha!

Vesi on organismile ülioluline, moodustades ligikaudu kaks kolmandikku meie kehamassist. Piisavas koguses vee joomine ennetab naha kuivust. Vett tuleks juua umbes 1,5 liitrit päevas, füüsilise koormuse korral muidugi rohkem. Piisav kogus vett tagab organismi normaalse toimimise ning jääkainete ja mürkide väljaviimise. Üksnes veejoomisest aga ei piisa, kindlasti ei tohi unustada ka tervislikke eluviise ja õiget toitumist – see kokku ongi terve ja ilusa naha saladus!

Foto: Pixabay

Söö vähem rasvast ja magusat ning ära joo alkohol!
Halval toitumisel on näonaha halvenemises suur roll. Üha rohkem esineb näonahaprobleeme inimestel, kes armastavad maiustusi, rasvast toitu ja alkoholi. Soovitan toituda tervislikult – süüa rohkelt puu- ja juurvilju, kala, pähkleid, muna ja väherasvast liha. Õige toitumine aitab säilitada puhta ja särava näonaha.

Foto: Pixabay

Kasuta vistrike ravimiseks ja näo eest hoolitsemiseks õigeid tooteid!

Levinud müüt on kasutada vistrike kuivatamiseks hambapastat või viina. Need võivad aga nahka liialt ärritada ja kuivatada. Vistrike korral tuleb soetada spetsiaalne punnikeste raviks mõeldud toode. Õiged näohooldustooted saab aidata valida kosmeetik vastavalt aastaajale ja naha hetkeolukorrale. Näiteks niisutavat silmakreemi peaksime hakkama kasutama juba siis, kui hakkame oma silmi iga päev värvima.

Foto: Pixabay

Näpud eemale punnidest!

Vistrikke ei tohi mingil juhul ise pigistada, see muudab olukorra ainult hullemaks. Pigistades traumeerime nahka ning bakterid võivad sattuda tekkinud haava, mis omakorda võib muuta põletiku ägedamaks ning suureneb ka armi tekke oht.

Sageli pigistatakse kodus punnikesi ka halvasti valgustatud toas ning unustatakse enne käed pesta või desinfitseerida. Pigistades ei saada tervet ummistust välja ja nahk lõhutakse. Tahtes head, tehakse hoopis halba. Kui vistrikud teevad muret, tuleks pöörduda spetsialisti poole, kes eemaldab need ohutult ja korrektselt.

Foto: Pixabay

Näonahka tuleb puhastada enne magamaminekut ka neil, kes ei meigi

Isegi kui me ei jumesta end iga päev, on väga oluline puhastada nägu spetsiaalsete puhastustootega. Me ei eemalda näonahalt ainult jumestust, vaid päevaga naha pinnale tekkinud tolmu, saastet ja baktereid. Pärast meigi või päevatolmu eemaldust nahalt geeli või kreemiga tuleks näonahk veega üle pesta ning kasutada seejärel kindlasti näovett. Tavaline vesi viib naha pH tasakaalust välja, näovesi aga tasakaalustab selle.

Foto: Pixabay

Niisuta näonahka iga päev!

Kuiv nahk vananeb kolm korda kiiremini kui rasune nahk. Naha niiskussisalduse vähenedes, elastikkiudude rabenedes ning kollageenkiudude jäigastumisel kaotabki nahk elastsuse ning lõtvub. Kõigi nende protsesside tagajärgi reedavad nahale tekkivad kortsud.

Foto: Pixabay

Koori!

Näonahka tuleb koorida kord või kaks kuus, et eemaldada nahalt sarvestunud kiht, mis aitaks toimeainetel maksimaalselt imenduda. Soovitan koorimist teha spetsialisti juures, kes valib nahatüübile ja hetkeolukorrale sobivaima koorimise.

Foto: Pixabay

Maga sellili ja vaheta tihti padjapüüre!

Kui magades on pea padjal, ei saa meie näonahk piisavalt õhku. Nahk higistab ning tekib umbsus, mille tõttu võivad nahale tekkida ebapuhtused. Soovitan kasutada kvaliteetseid padjapüüre ning vahetada neid tihti.

Foto: Pixabay

Ära hoolda oma näonahka üle!

Nahka on võimalik ka üle hooldada. Eriti ettevaatlik tasub olla koorimisega. Koorimine võib ärritada kuiva või isegi normaalselt nahka ning muuta selle punetavaks ja hellaks. Soovitan pidada nõu kosmeetikuga, et leida sobivamad näohooldusvahendid ning juhised nende kasutamiseks, et mitte teha oma näonahale liiga.