ENNE 2004. AASTA OKTOOBER: Olgo pööras 118kilosena kaalujälgijaks, sest tervis hakkas jukerdama. Aaasta kaalujälgija valimistel tõi lahkunud 24 kilo talle meeste seas teise koha. Mees käis hommikuti jooksmas ja uskus, et soovitud 79 kiloni jõuda pole probleemi.Foto: Aldo Luud
Uudised
13. aprill 2013 08:03

Rainer Olgo: "Kaal on selges langustrendis. Seekord ei pea ma imedieeti ega piina end muul viisil." (5)

Rainer Olgo jälgis üheksa aasta tagasi ennast 27 kilo kergemaks. Endalegi ootamatult jõudis Eesti – ja maailma – esimese kaalujälgijate rühma käivitanud optimistlik mees 91 kilo pealt aga ühel hetkel raskete meeste kategooriasse tagasi. "Tippvormis" kaalus 183 cm pikkune mees 155 kilo.

Miks siis tegelikult juhtus?

Suure hulga kilosid võtsin juurde kohe samal aastal, hiljem proovisin korduvalt kaalu langetada, aga edu jäi lühikeseks. 2005. aastal loobusin esimest korda suitsetamisest, seda raudse tahtejõuga ja kompenseerisin seda tugeva toitumisega. Nii kogusin aastaga juurde ligi 50 kilo. Minu tippkaal oli 155 kilo, mida jõudsin korduvalt umbes 140 juurde langetada.

Praegu kaalun 130 kg ja trend on kindlas languses. Ma ei pea klassikalises mõttes dieeti ega piina ennast muul viisil. Olen leidnud inimesed, kes annavad mulle nõu, kuidas tervislikult elada ja õnnelik olla ning sellega on kaasnenud ka kaalulangus.

Kas suhtled ka meestega, kellega kunagi kaalujälgijate rühma moodustasite?

Meesterühma lõpetasin mitmel põhjusel, aga peamine neist oli ehk minus endas. Kuivõrd kaal hakkas tõusma, hakkas minu usaldusväärsus koos sellega vähenema.

Selle asemel on mul nüüd käsil uus kaalulangetusprogramm "Parem porgand taskus". Igal nädalal kirjutame me blogis ja teeme ka väikese videolõigu sellest, kuidas elada tervislikumalt, õnnelikumalt ja üldse paremini. See kestab veebruarist oktoobrini.

Suitsetamisest loobumine tõi hoobilt poolsada kilo tagasi selga. Oled sa äkki uuesti suitsetama hakanud, kehakaal praegu ju langeb?

Kui ma olin kaheksa aastat tagasi suitsetamisest loobunud, pidasin suure tahtejõuga viis aastat küll vastu, aga lõpuks alustasin taas. Eelmisel aastal aga leidsin inimese, kes aitas suitsetamisest lihtsal viisil loobuda – piisas vaid koolitusel käimisest.

Ühineksid sa mõne ekstreemse kaalulangetusprojektiga ja läheksid telesse?

Olen nõus telesse minema sellise projektiga, mis aitab inimestel muuta oma elustiili selliselt, et see mõjub positiivselt nii kehale kui ka hingele ning jääb püsima.

Mida soovitad ülekaalulistele meestele?

Olla oma kehaga sõber! Ja endale tuleks selgeks teha, kui täisväärtuslikult sa elada soovid ning mitte oma argimuresid lihtsalt toiduga kinni toppida.

Mida kujutab endast "Parem porgand taskus"

"Mina olen selles blogis esimene testitav objekt ja mind aitavad Merike ja Triin." Rainer Olgo sõnul on Merike kogemuskoolitaja, kes oskab mõttetööd õigesse rööpasse suunata ja Triin on toitumisnõustaja, kes oskab toitumise osas lihtsaid nõuandeid anda ja nad mõlemad teevad seda mulle sobival viisil.

Koos tehakse mõnusat ja sõbralikku kaalulangusblogi, trio annab iga nädal välja ka väikese video ühiselt saavutatud edusammudest. Blogi on näha http://www.paremelu.ee/blogi/

"Üheks olulisimaks eesmärgiks on teada saada, kas tervislikud eluviisid viivad paremate tervisenäitajateni, sealhulgas sobiva kehakaaluni," räägib Olgo Esialgu olen üheksa nädalaga kaotanud juba ligi 10 kilo ja seda ilma igasuguse kurnava dieedita.