„Juulis kirjeldati Iisraelis ja Taanis veel üht uut viirusevarianti, mille on ka palju mutatsioone, aga praegu on raske öelda, mis on selle variandi kliiniline tähtsus,” ütleb Irja Lutsar koroonaviiruse kohta.

Foto: Stanislav Moškov
Uudised
22. august 2023 07:00

VAIKUS KOROONARINDEL? Irja Lutsar: „Nakatumine kulgeb laineliselt, kuid praeguseni pole selge, missuguse regulaarsusega lained tulevad.“ (14)

Eestis valitseb koroonateemadel vaikus, kuid välismeedias kirjutatakse juba nakatumiste vaiksest tõusust ja uutest viirusetüvedest. Milleks on suuteline Eriseks kutsutav tüvi? „Praegustel andmetel arvatakse, et Eris levib levib küll kiiremini, aga ei põhjusta raskemat haigust,” ütleb viroloog Irja Lutsar.

Lutsari sõnutsi ei peeta praegust olukorda murettekitavaks. „Olukord pole murettekitav kas või selles mõttes, et meil on olemas vaktsiinid, aga ka head viirusevastased ravimid, et tulla toime kõige haavatavamate inimestega, keda ohustab raske haigus.” Pealegi on suurel osal inimestest olemas mingisugune immuunsus koroona suhtes. Välismeedias on kõlanud soovitus, et enne eaka lähedase juurde minekut võiks teha koroona kiirtesti. Kas sellele võiks mõelda ka Eestis?

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99