Jüri Vips debüteeris Red Bulli värvides Motoparki meeskonna masinaga Macau GP-lFoto: Facebook / Team Motopark
Auto-Moto uudised
29. november 2018 17:15

Red Bulli noortetiimi juht Õhtulehele Jüri Vipsist: kutsusime ta meeskonda vormel 1 potentsiaali pärast

Järgmine aasta tuleb 18aastase vormelipiloodi Jüri Vipsi senises karjääris kahtlemata erilisem kui ükski varasem. Miks? Sest ta kuulub nüüd Red Bulli vormelitiimi järelkasvumeeskonda.

Red Bulli kodulehel Vipsi veel sõitjatenimekirjas pole. Niisamuti pole tiim avaldanud vastavasisulist teadet, kuid noortetiimi juht Helmut Marko kinnitas Õhtulehele, et eestlane kuulub nende plaanidesse. "Detailsem uudis tuleb uuel aastal," lisas ta.

See on kõva sõna, kui pehmelt väljenduda. Red Bull naljamehi oma tiiva alla võta. 2001. aastal loodud tiimist on vormel 1 radadele jõudnud kuraditosin pilooti. Neist kuulsamad ehk neljakordne maailmameister Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo ja Max Verstappen.

Tõsi, garantiid pole. Üle 60 "noore pulli" on jäänud vormel 1 ukse taha. Kuidas läheb Vipsil, näitab aeg. Aga Marko näeb temas igatahes potentsiaali olla esimene eestlane kuninglikus sarjas.

"Ta suudab surve all teha häid tulemusi," kiidab Marko. "Ja ta õpib väga kiiresti. Mõistagi arvestame, et tal on väga hea potentsiaal tulevikus F1 sarjas võistleda. See on ka põhjus, miks ta oma noortetiimi kutsusime."

Red Bulli järelkasvumeeskonna pealik Helmut Marko. Foto: AFP/Scanpix

Kusjuures Vipsil on Red Bulli vormis juba debüütki tehtud. Kaks nädalat tagasi kihutas ta energiajoogitootja värvides vormel 3 MMil ehk Macau GP-l, kus saavutas uustulnukana 7. koha.

"Jüri avaldas meile muljet oma suurepärase debüüthooajaga Euroopa F3 sarjas. Aasta varem võitis ta Saksamaa F4 sarja," lisab Marko. "Ta suhtub võidusõitmisesse väga professionaalselt ja tasakaalukalt. Seda iseloomustab ka tema debüüt Macaus.

Ta oli vabatreeningul kolmas. Ajasõidus oli tal ebaõnne, mis päädis 14. stardikohaga. Ometi suutis ta end [kahe sõiduga] 7ndaks võidelda. Seda pole Macaus kerge teha."

Kuigi Vipsi kuulumise Red Bulli noortetiimi võib nüüd maha hõigata, siis lahtine on see, mis autoga ja mis sarjas eestlane järgmisel aastal kihutama hakkab. 

Vipsi ennast pole Õhtulehel õnnestunud viimastel nädalatel tabada. Küll aga postitas ta enne Macau GP-d Instagrami Red Bulli logo ja lisas: "Ootan uut koostööd ja loodan, et suudame koos palju saavutada. Olen võimaluse eest rohkem kui tänulik."