Sten PriinitsFoto: LAURA OKS
Vehklemine
23. juuli 2016, 04:00

Eesti vehkleja aitab Rio olümpial Hollandi esinumbrit!

Olümpialt kõrvale jäänud Eesti meister epeevehklemises Sten Priinits sõidab siiski olümpiamängudele. Nimelt on ta Hollandi koondise esinumbri Bas Verwijleni sparringupartner.

Et Eesti epeemeeskond jäi õnnetult olümpiapiletita ning individuaalpääsme lunastas Nikolai Novosjolov, leppis Priinits algul mõttega, et olümpiamänge vaatab ta kodust telerist. Peagi võttis Verwijlen temaga sotsiaalmeedia kaudu ühendust ning palus abi. 

„Seal polnud pikalt kahelda. Mul oli ju niikuinii prioriteet OMile pääseda ning olgugi, et maitsen olümpiaõhku teistmoodi, loodan, et saan Tokyo (2020. aasta suveolümpia toimumislinn - toim.) eel midagi õppida,“ sõnas Priinits Õhtulehele.

 „Mul on väga hea meel, et Hollandi olümpiakomitee ja alaliit kindlustasid mind rahaliselt ning aitasid minu ettevalmistusse kaasata tugeva ja professionaalse vehkleja. Sten kuulub maailma vehklemisparemikku, ta tuleb minuga New Yorki treenima ja loomulikult abistab mind Rios!“ rõõmustas varem juba kahel olümpial osalenud Verwijlen alaliidu koduleheküljel.

Bas Verwijlen Foto: FACEBOOK

New Yorki minnakse treenima juba pühapäeval ning pärast seda siirdutakse olümpialinna, kus 9. augustil leiab aset meeste individuaalturniir. Eesti esinumber Nikolai Novosjolov timmis viimased päevad vormi Tuksi laagris ning sõidab Riosse juba 25. juulil. Tõsi, esialgu üksi.

Priinits on ligi aasta juhendanud ka Eesti epeenaiskonna varuliiget Kristina Kuuske. „Annan nõu ja aitan, aga ma ei treeni teda nii, nagu peaks üks treener õpilast treenima. Pigem olen mentor,“ selgitas Priinits märtsis ning lubab Kuuske nii palju kui võimalik ka Rios abistada.

„Varuliige olümpiale treenerit ametlikult kaasa ei saanud, aga hea, et niigi läheb ning saan Kristinaga ikka kohtuda ja rääkida. Olgugi, et me ei tea, kas ta saab naiskonnas rajale, peab ta samuti tippvormis olema,“ hindas Priinits.