David de Gea saab oma tahtmise ja liitub Madridi RealigaFoto: Reuters/Scanpix
Jalgpall
31. august 2015 21:26

Tühjendusmüük ManUs: lahkusid De Gea, Hernandez, Januzaj ja Lindegaard (2)

Manchester Unitedi vutiklubi esindusrivistus jäi tänase päevaga kõvasti õhemaks. Kõige kõmulisem üleminek on mõistagi väravavaht David de Gea lahkumine Madridi Reali ridadesse. Kuigi ametlikku kinnitust klubide poolt veel pole, väidavad ajakirjandusväljaanded nii Inglismaal kui Hispaanias, et briti klubi saab puuriluku eest vastu 25 miljonit eurot ning lisaks ka Reali senise esiväravavaht Keylor Navase.

Kuigi Inglismaal on üleminekuteaken avatud veel ka homme, tegi United tänagi ohtralt tehinguid. De Gea kõrval jättis lõplikult Punaste kuraditega hüvasti mehhiklasest ründaja Javier Hernandez, kes veetis mulluse hooaja laenul just Realis. Tema uueks koduklubiks sai Leverkuseni Bayer.

Saksamaa tee võttis jalge alla ka noor Belgia talent Adnan Januzaj, kes laenati terveks hooajaks Dortmundi Borussiasse. Lisaks sai väravavaht Anders Lindegaardist West Bromwich Albioni mängija.

Lõpuks on Unitedi mängijatekonto aga ilmselt vaid kahe vutimehe võrra miinuses, sest homme pannakse allkirjad paberile seni Monacos leiba teeninud ründaja Anthony Martialiga, kellest saab 50 miljoni euroga jalgpalliajaloo kalleim noormängija – prantslasel vaatab passist vastu sünniaasta 1995.