JooksumaratonFoto: TIINA KÕRTSINI
Kergejõustik
9. september 2013, 08:47

VIDEO: Tallinna maratonil jäi uuest Guinnessi rekordist puudu vähem kui minut (2)

Eilsel Tallinna maratonil läksid tänavakorvpallurid püüdma uut Guinnessi rekordit maratoni läbimises korvpalliga. Kahjuks jäi kiireimal senisest rekordist puudu vähem kui minut - Joosep Moosesese lõppaeg oli vaid 56 sekundit rohkem kui senine Guinessi rekord (3:23:42).

Kokku alustas maratoni palliga läbimises 7 pallurit, kellest 6 jõudis edukalt finišisse, kusjuures idee algataja Reigo Kimmel oli 6 tunni ja 21 minutiga viimane ametlikult lõpetanud maratoonar.

Kuni poole distantsini juhtis palluritest alla 3:00 tempot hoidnud Marti Medar, kes peale 30. kilomeetrit pidi jalakrampide tõttu tempo maha võtma.

"3:23 on väga kiire aeg, oleks olnud tore kui sellise ilusa ilmaga oleks Tallinnas ka rekord sündinud, kuid ehk seda suurem on järgmisel aastal tänavakorvpalluritel uut rekordit püüdma tulla", hindas Sprite tänavakorvpalli sarja eestvedaja Reigo Kimmel üritust.

"Mina käisin esimesel ringil ka Schnelli korpalliväljakutel peale viskamas, kuid teisel ringil tekkis Pirita teel jalakramp, mis võimaldas 10km kepikõndijate vahel rahulikult lõpuni jalutada," rääkis Kimmel.