Eesti poolel valiti parimaks Vadim Vasjonkin.

Foto: Tiina Kõrtsini
Jäähoki
11. veebruar 2024 23:11

Eestil tuli kaotusega leppida ka olümpia kvalifikatsiooniturniiri viimases mängus (3)

Eesti koondis kaotas viimases olümpia kvalifikatsiooniturniiri mängus turniiri võitjale Ukrainale 3 : 5 (0 : 3, 2 : 1, 1 : 1).

Mängu esimesel perioodil domineeris Ukraina ning viskas kolm vastuseta jäänud väravat, vahendab Eesti jäähokiliit pressiteates. Esimese kolmandiku väravad viskasid Ukraina poolelt Vadym Mazur, Pylyp Pangelov-Yuldashev ja Vitali Lialka.  

Teist mänguperioodi alustas Eesti tugeva pressinguga ning näitas väga head mängu. 24. minutil oli täpne Robert Arrak, väravale tegid ilusa eeltöö söödupunktid saanud Daniil Fursa ja Robert Rooba ning seisuks 1 : 3. Minut aega hiljem üllatas vastaste Yevgeni Fadyeyev Eesti koondise väravavahti Villem-Henrik Koitmaad täpse viskega paremasse ristnurka ning Ukraina läks juhtima 4 : 1. Eesti vahetas seejärel väravavahti ning puurisuud tuli kaitsma Henrik Virro. Eesti ei olnud veel kindlasti alla andnud ja said justkui uue hingamise ning edasine periood kulges Eesti koondise domineerides. 27. minutil skooris Mark Viitaneni söödust Vadim Vasjonkin – 2 : 4. Kuigi perioodi vältel oli Eestil veel väravavõimalusi, neid ei realiseeritud, ning vaheajale mindi Ukraina juhtimisel 4 : 2.

Kolmanda kolmandiku algus oli väga tasavägine ning võimalusi oli mõlemal poolel. 56. minutil oli täpne Mark Viitanen, kes tegi seisuks 3 : 4. Eesti survestas vastast ja võitles iga litri pärast, aga Ukraina Oleksander Peresunko suutis lõpuminutitel Virro üle mängida ning lõppseisuks jäi 5 : 3 Ukraina kasuks.

Eesti tegi mängu jooksul 24 pealeviset, ukrainlased 21.

Eesti poolel valiti mängu parimaks Vadim Vasjonkin.