Elisabeth Pihela.

Foto: Robin Roots
Kergejõustik
11. veebruar 2024 21:59

Pihela püstitas kõrgetasemelisel võistlusel hooaja tippmargi, tõkkejooksus purunes 16 aastat püsinud maailmarekord (1)

Kõrgushüppaja Elisabeth Pihela püstitas täna USAs New Yorkis toimunud Millrose'i mängudel hooaja tippmargi 1.86.

Rahvusvahelise kergejõustiku kuldkategooria võistlusel saavutas 19aastane eestlanna sellega neljanda koha. Ta ületas algkõrguse 1.82 avakatsel ning vajas seejärel 1.86 alistamiseks kolme katset. 1.90st Pihela enam jagu ei saanud.

Esikoha teenis Tallinnas harjutav Ukraina täht Jaroslava Mahutšihh, kes ületas 2.00 kolmandal katsel ja püstitas sellega ka võistluste rekordi. Ta üritas ka kõrgust 2.05, kuid paraku sellest kolme katsega jagu ei saanud. Teise koha teenis 1.97 alistanud ameeriklanna Vashti Cunningham, kolmas oli Prantsuse sportlane Nawal Meniker, kes ületas esimesel katsel nii 1.82 kui ka 1.86.

Pihela senine hooaja tippmark oli 1.85, mille ta hüppas jaanuaris Tamperes. Grit Šadeiko hoolealuse isiklik rekord on eelmisest aastast 1.92.

Naiste 60 meetri tõkkejooksus püstitas bahamalanna Devynne Charlton maailmarekordi 7,67. Ta kärpis 2008. aastast rootslannale Susanna Kallurile kuulunud senisest rekordist sajandiku.

„Kuulsin, et teatati midagi, mis kõlas nagu maailmarekord, aga see ei jõudnud mulle kohale enne, kui nägin enda nime ja aega kellal,“ sõnas rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) vahendusel 28aastane Charlton, kes on Belgradi MM-hõbe. „Ma ei oska seda hetke kirjeldada. Kui nägin seda kellal, siis tundsin kergendust. Kui terve aasta jooksul eesmärgi nimel töötada, siis seda saavutades tunnen end, nagu oleksin maailma tipus.“

Valitsev 1500 meetri distantsi maailmameister Josh Kerr püstitas maailma sisetipptulemuse kahe miili jooksus – 8.00,67.