Femke Bol.

Kergejõustik
11. veebruar 2024 17:13

VIDEO | Hollandi kergejõustikutäht uuendas võimsat maailma hooaja tippmarki

Hollandi sprinter Femke Bol parandas laupäeva õhtul Prantsusmaal Lievinis toimunud võistlusel 400 meetri jooksus enda nimel olnud maailma hooaja tippmarki, läbides kaks halliringi ajaga 49,63.

Ühtlasi on tegemist kõigi aegade neljanda tulemusega: sellest on kiiremad olnud vaid tema ise (49,26), ameeriklanna Britton Wilson (49,48) ja endine maailmarekordiomanik Jarmila Kratochvilova (49,59).

23aastane Bol, kelle põhialaks on 400 meetri tõkkejooks, parandas veebruari alguses Prantsusmaal Metzis püstitatud hooaja tippmarki kuue sajandikuga. Laupäeval Lievinis polnud tema võidus kahtlust: teise koha saanud trennikaaslase Lieke Klaveri ajaks oli 50,50 – sellega on hollandlanna hooaja edetabelis teine.

Lievinis nähti suurepäraseid esitusi veelgi. Gudaf Tsegay võitis naiste 3000 meetri jooksu kõigi aegade kolmanda tulemusega 8.17,11 – Genzebe Dibabale kuuluvast maailmarekordist jäi puudu 51 sajandikku.

110 m tõkkejooksu kolmekordne maailmameister Grant Holloway jäi 60 meetri tõketega distantsil endale kuuluvale maailmarekordile alla kolme sajandikuga, saades ajaks 7,32.

Meeste kuulitõukes püstitas Leonardo Fabbri Itaalia siserekordi 22.37. Maailma kõigi aegade edetabelis kerkis ta 18. kohale.

USA sprinditalent Erriyon Knighton jooksis esimest korda elus 200 meetrit sisetingimustes, võites kõigi aegade 12. tulemusega 20,21.