Spordiraadio
2. veebruar 2024 11:20

„MOTOORNE RAHUTUS“ | Lewis Hamilton Ferrarisse: kellele on see kasulik ja mis saab edasi?

„Motoorne Rahutus“ analüüsib mitte ainult vormel-1 etappidel toimunud sündmusi, vaid käsitleb ka kogu spordialaga seotud teemasid laiemalt. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. Seekordse erisaate teema on väga eriline – kõigi aegade parima vormelisõitja Lewis Hamiltoni ootamatu tiimivahetus. Seda lahkavad Fredy-Edwin Esse, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

1. veebruaril 2024 sai maailm teada, et söör Lewis Hamilton ei esinda tulevukus enam Mercedes-Benzi tiimi, millega ta on võitnud kuus MM-tiitlit. 2025. aastast tõmbab söör selga punase sõiduülikonna ja istub Ferrarisse. Iseenesest ei olegi see fakt ju nii üllatav, viimase kahe aasta jooksul on Hamiltoni ja Ferrarit seostavaid kuulujutte regulaarselt esile kerkinud. Seegi kord ilmusid kõigepealt välja kõlakad mitte just väga tõsiselt võetavates väljaannetes-portaalides, ent kõigest mõne tunniga võtsid need täiesti konkreetse kuju ja jäi oodata veel vaid ametlikku kinnitust.

Kuna tegu on vormeliajaloo ühe rabavama uudisega, otsustasime kähku teha erisaate. Hakkasime seda salvestama 1. veebruari õhtul hetkel, kui Hamiltoni tiimivahetus oli formaalselt alles kuulujutu staatuses. Poole salvestuse pealt saabuski Mercedese tiimi teade, et tõesti: aastal 2025 Lewis Hamilton enam nende eest ei võistle.

Kuidas selleni jõuti, selgub millalgi tulevikus, aga jutuainet jagus sellegipoolet. Head kuulamist!