Spordiraadio
11. detsember 2023 12:35

„MOTOORNE RAHUTUS“ | Vormel-1 hooaja kokkuvõte 2023, 2. osa: paremad tiimid ja sõitjate edetabel

„Motoorne Rahutus“ analüüsib vormel-1 maailmas toimunud sündmusi ja vaatab spordialaga seotud teemasid ka laiemalt. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. 2023. aasta hooaja võtavad kaheosalises saates kokku Fredy-Edwin Esse, Martin Harak, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

2023. aasta vormel-1 hooaega kokku võtva saate teises pooles võtame esmalt vaatluse alla kuus tugevamat tiimi Alpine'ist Red Bullini. Ja siis saate maiuspala – absoluutselt ebaobjektiivne 2023. aasta sõitjate edetabel, mis sai kokku pandud Fredy, Martini, Tarmo ja Toomase arvamustest. Max Verstappeni panid esimeseks küll kõik, aga järgmiste kohtade osas enam sellist üksmeelt ei saavutatud. Kuidas keegi põhjendab, miks täpselt nii ja mitte teisiti?

Saate lõpuks vaatame natuke ka tulevasse aastasse. Hooaeg 2024 saab olema kõigi aegade pikim, võistluskalender sisaldab koguni 24 etappi. Lisaks ei näe me vähemalt hooaja alguses stardis ühtki debütanti, enamgi veel, kõik tiimid alustavad täpselt samas koosseisus, nagu 2023. aasta lõpetasid. On see hea või halb?

Head kuulamist! Ja et meil sel aastal vähemalt plaanilisi saateid rohkem kavas pole, siis ka head aastalõppu!

P.S. Kuna kokkuvõtva saate salvestust kandsime ka otsepildis üle, on see järelvaadatav Motoorse Rahutuse Twitchi lehelt.