Paul Aron.

Foto: X.com/@trident_team
Auto-Moto uudised
20. november 2023 14:41

DEBÜÜT! Paul Aron kihutab nädalavahetusel F2-sarjas (1)

Vormelisõitja Paul Aron (19) teeb sel nädalavahetusel Abu Dhabis Yas Marina ringrajal debüüdi F2-sarjas.

Tänavu aste madalamal, F3-sarjas kolmandaks kihutanud eestlane asendab Tridenti meeskonnas 22aastast Prantsusmaa passiga Clement Novalakki, vahendab sarja koduleht.

Aron rääkis F3-debüüthooaja järel Õhtulehele, et soovib järgmisel aastal roolida F2 masinat, mitte kogude veel F3-s kogemusi. Nüüd kukkus võimalus sülle juba varem.

„Olen väga elevil ja tänulik, et Trident andis mulle selle võimaluse,“ teatas Aron, kes kuulub Mercedese noorteprogrammi. „See on mu karjääris suur samm, sest F2 on kõrgeima tasemega noortesari.

Nädalavahetus ei ole tule kerge, sest ma pole kunagi varem vormel 2 masinas istunud ja saame enne kvalifikatsiooni teha vaid ühe väga lühikese treeningsessiooni. Ootan seda väljakutsed põnevusega ja olen kindel, et Trident aitab mul teha nii head tööd kui võimalik.“

Tridenti mänedžer Giacomo Ricci lisas: „Tiim annab endast parima, et aidata Aronil leida uues masinaklassis enesekindlus. See on kahtlemata tema karjääris oluline moment.

Me ei jõua ära oodata Pauliga koos töötamist. Ta asendab Clement Novalakki, kes oli pikalt meie pere osa. Soovime prantslasele tulevikuks vaid parimat.“

Vangerduse põhjust F2 koduleht ei vahenda.

Trident on tänavu tulemuste põhjal sarja üks kehvemaid tiime, olles teeninud 12 etapiga 43 punkti, mis annab 11 meeskonna seas 10. koha. Üheksanda koha tiimil on 97 punkti.