Paul Aron

Foto: PETER PARKS / AFP / SCANPIX
Vormel 1
19. november 2023 11:45

VIDEO | Paul Aroni hooaeg lõppes põlevas vormelis

Vormel 3 hooaeg saab sel nädalavahetusel lõpu Macaus, kus sõidetakse meistrivõistluste väline etapp. Laupäevases sprindisõidus tuli Paul Aron seitsmendaks, pühapäevane põhisõit lõppes tema jaoks oluliselt dramaatilisemalt.

Macau etapil meistrivõistluste arvestuses punkte ei jagata, ent kogu vormel 3 sarja karussell on seal siiski kohal. Kvalifikatsioonis sõitis ta välja 14. koha, aga suutis kõigest kümneringilisel sprindivõistlusel tõusta seitse kohta. Macau tänavaringrajal on reeglina raske möödasõite teha.

„Olen õnnelik,“ sõnas ta laupäevase võistluse järel tiimi pressiteenistuse vahendusel. „Võistlus oli edukas, sest meie eesmärk oligi ennast pühapäevaks heale positsioonile sõita. Usun, et seitsmes stardipositsioon on piisav, et võidu nimel kaasa rääkida.

Olen väga rahul, et ma suutsin nii palju tõsta. Kiiruses jäime võib-olla veidi alla, aga aga suutsin kõik võimalused ära kasutada. Kui suudame head tempot näidata, siis on meil pühapäeval omad võimalused.“

Pühapäeval suutis Prema piloot tõusta viiendaks, kuni kaheksa ringi enne lõppu seina sõitis. Avarii järel süttis tema vormel põlema, aga tal õnnestus masinast siiski omal jalal kiirelt pääseda. Sõit pandi punase lipuga seisma, kuni lõpuks võitis selle Hitechi piloot Luke Browning.

Hooaja kokkuvõttes tuli Aron kolmandaks. Tema ette mahtusid brasiillane Gabriel Bortoleto ning britist meeskonnakaaslane Zak O’Sullivan.