Tormis Laine

Foto: Robert F. Bukaty / AP / Scanpix
Talisport
19. november 2023 10:50

Pika pausi järel MK-sarja naasnud Tormis Laine finišisse ei jõudnud: arvasin tõesti, et võin 30 sekka jõuda

Eelmisel hooajal Tormis Laine MK-sarjas ei osalenud, vaid keskendus väiksematel võistlustel FIS-punkti kasvatamisele. Tänavu oli ta kohe esimesel slaalomi etapil stardis, aga finišisse ei jõudnud.

Mäesuusatamise maailmakarika sari jätkus peale Zermattis ära jäänud etappi Austrias Gurglis, kus Laine sõitis paraku esimeses sõidus rajalt välja.

Laine tunnistas, et ootas võistlust väga. „Viimane laager Levil läks hästi, soojendussõidud olid ka väga head ja arvasin tõesti, et minu jaoks on top30 uks minu jaoks lahti. Aga esimese sõidu alguses tegin lihtsaid vigu, mida ei tohi teha, kui tahan teise sõitu pääseda. Peale esimest viga arvasin, et pean nüüd veel rohkem riskima, aga kulunud rajal tuli sellest ainult rohkem vigu sisse ja sealt see välja sõit ka tuli.“

Eelmisel aastal jättis Laine just seetõttu MK-sarja vahele, et seal pole mõtet osaleda, kui pole lootust 30 sekka pääseda.

Kokku stardis olnud 72st sportlasest lõpetas esimese sõidu ainult 43 sportlast, mis ilmestab mäesuusatamise ja eriti slaalomi eripära, kus iga väiksemgi viga võib tähendada väravast mööda sõitmist ning konkurentsist langemist.

Etapi kolmikvõidu võtsid austerlased, kellest kõige kiirem oli Manuel Feller, teisena lõpetas Mario Schwarz (+0.23) ja kolmandana Michael Matt (+1.05).