Novak Djokovic.

Foto: Reuters/Scanpix
Tennis
19. november 2023 00:59

VIDEO | Kindlalt Alcaraze alistanud Djokovicil on võimalus finaalis teha ajalugu

Torinos siseväljakutel peetaval ATP aastalõputurniiril selgusid finalistid. Laupäeva õhtul alistas maailma esireket Novak Djokovic tulemusega 6 : 3, 6 : 2 Hispaania tennisetähe Carlos Alcaraze (ATP 2.).

Matš oli üllatavalt ühepoolne. Kuigi tänavu Wimbledoni turniiri võitnud 20aastasel hispaanlasel oli avageimis kohe kaks murdepalli, siis lõpuks ei õnnestunud tal 36aastase vastase servi murda kordagi. Djokovic tegi esimeses setis servimurde seisul 4 : 3.

Teises setis sai Serbia tenniselegend hakkama veel kahe murdega ning võitis kokkuvõttes matši tunni ja 30 minutiga.

Alcaraz lõi kümme serviässa, Djokovic kaks. Tänavu kolm suure slämmi turniiri võitnud serblane võitis aga matši kõikidest punktidest 58% (64/111).

„See oli ilma kahtluseta minu parim matš sel turniiril,“ sõnas Djokovic pärast mängu väljakuintervjuus. Ta lisas: „See tuli õigel ajal: ma polnud kindel, milliseks mu enesetunne täna kujuneb, sest olin eelmises kolmes matšis väga palju tunde väljakul kulutanud. Võib-olla polnud ma teises ja eriti kolmandas matšis piisavalt terav, aga tänasele mängule läksin vastu õige mõtteviisiga. Teadsin, et see tuleb esimesest punktist alates väga intensiivne. Tal oli kohe avageimis murdepall. See on Carlos: ta teeb sellistes kohtumistes alati oma parima esituse. Üritasin sellega toime tulla ja samaga vastata. Mul õnnestus see, servisin tähtsatel hetkedel hästi. Arvan, et kallutasin matši enda kasuks siis, kui juhtisin 4 : 3 ja murdsin. Pärast seda mängisin veatult.“

Finaalis kohtub Djokovic kodupubliku ees mängiva 22aastase Jannik Sinneriga, kes alistas laupäeval Daniil Medvedevi tulemusega 6 : 3, 6 : 4 (4), 6 : 1. Nad mängisid omavahel ka alagrupis, seal jäi noor itaallane peale skooriga 5 : 7, 7 : 6 (5), 6 : 7 (2).

„Ta mängib praegu oma elu parimat tennist. See on finaal: olen selles olukorras olnud mitu korda. Olen väga rahul enesetundega ja sellega, kuidas olen mänginud. Loodetavasti suudan homme endast parima anda,“ sõnas Djokovic.

Lisaks sellele, et tenniselegendil on võimalus võtta alagrupis saadud kaotuse eest revanš, sihib ta ka seitsmendat aastalõputurniiri tiitlit, millega tõuseks rekordi ainuomanikuks. Hetkel jagab Djokovic seda Roger Federeriga, mõlemal on kirjas kuus triumfi.

Finaal toimub pühapäeval algusega kell 19.