Pärnu üks liidreid Robert Valge sai täna ligi 20 minutiga kirja vaid ühe punkti.

Foto: Egon Ligi
Korvpall
18. november 2023 17:07

Kohutava visketabavusega Pärnu hävis koduväljakul Prometeile täielikult

Eesti-Läti korvpalliliigas kaotas Pärnu Sadam koduväljakul ukrainlaste BC Prometeile tevelt 49 : 80.

Võõrustajad suutsid sammu pidada teise veerandaja keskpaigani. Esimese kümneminutilise neljandiku järel juhtisid külalised 17 : 16. Kui poolajapausini jäi 6.04, viis kapten Troy Barnies pärnakad 23 : 19 juhtima. Ülejäänud kuue minutiga viskas kodumeeskond aga vaid ühe punkti, Prometei samal ajal 18.

Ukraina klubi viskas kolmandal veerandil esimesed kuus punkti ehk tegi kokkuvõttes 24 : 1 vahespurdi. Viimasele veerandajale läksid nad 57 : 32 juhtimisel ning kuigi seal õnnestus Pärnul pisut rohkem palle korvi saada, siis kindlast kaotusest polnud enam loomulikult pääsu.

Pärnu tabas väljakult 60 viskest kõigest 15 ehk 25%, sealhulgas 26 kaugviskest kuus (23,1%).

Eriti olid visketäpsusega hädas tagamängijad: mängujuhti Isaiah Hart tõi 23 minutiga kuus punkti, ent väljakult tabas seitsmest viskest vaid ühe, Robert Valge kogud 19 ja poole minutiga ühe punkti, kõik kuus väljakult sooritatud viset läksid mööda. Pingilt sekkunud Sverre Aav ei tabanud ligi 22 minutiga samuti väljakult ühtki viset (0/5) ega punktiarvet ei avanud, hooaega esiliigas alustanud ja hiljuti Pärnuga liitunud Siim-Markus Post tõi kolm punkti, väljakult kukkus seitsmest viskest sisse vaid üks. Vadym Kozak tõi samuti kolm punkti (väljakult 1/5), Saimon Sutt jäi pea 15 minutiga nulli peale (0/3). Kokku tabas Pärnu tagaliin 33 viskest kolm ehk 9,1%.

Prometei ei hiilanud samuti visketabavusega: väljakult 30/69 (43,5%), sealhulgas kolmesejoone tagant 4/23 (17,4%). Lauavõitluse võitsid nad 47 : 39 ning tegid Pärnust rohkem kui kaks korda vähem pallikaotusi (9 vs 19).

Võidumeeskonna tulemuslikem oli pingilt sekkunud Robert De Juan Gray Jr 17 punktiga, Ondrej Balvin ja Ronald March lisasid mõlemad 16 silma. Pärnu meeskonnast jõudsid kahekohalise arvu punktideni kohtumist pingilt alustanud Menno Dijkstra (12) ja Barnies (11).

Siim-Markus Post andis mängu järel Delfi TV otseülekandes mõista, et nii viletsat visketabavust ei saa Pärnu omale lubada. „Kui viskame nii halva protsendiga, siis ongi keeruline. Kaitses lasime neil visata 80 punkti – siis on nad võidetavad, me ei lasknud neil visata 100. Teadsime, et nad mängivad lihtsat korvpalli. Neil on korvi all korralikud suured kehad ja selle pealt nad alguses saidki lihtsalt kordusviskeid ja kui ise vastu ei pane, siis nii see vahe kärisebki,“ lausus ta.

Matši statistikaga saab lähemalt tutvuda SIIN.

Pärnule oli see viie võidu kõrvale neljandaks kaotuseks, Prometei on aga nüüd võitnud kaheksast matšist seitse, millega nad hoiavad täiseduga jätkava BC Kalev/Cramo järel teist kohta.

Võidukas oli täna aga TalTech/Optibet, kes alistas koduväljakul tulemusega 89 : 68 BK Liepaja. Võõrustajate parim oli Kasper Suurorg 18 punkti ja kaheksa korvisööduga.