TUBLI: Eneli Jefimova on lühiraja EMi eel rekordihoos.

Foto: Martin Ahven
Ujumine
18. november 2023 16:24

Kahe aasta tagusel EMil oleks sama ajaga võitnud kuldmedali

Eneli Jefimova purustas Eesti rekordid, endine ujumisäss kiidab tema otsust jätkata sporditeed USAs

Eesti parim ujuja Eneli Jefimova on juba kaks ja pool nädalat enne lühiraja EMi vägevas hoos: laupäeva hommikul püstitas ta Tallinnas Kalevi lahtistel meistrivõistlustel 100 meetri rinnulidistantsil Eesti rekordi 1.04,01 ja õhtul uuendas seda veel - 1.03,79! Pühapäeval ujus 16aastane sportlane kaks korda lühemal võistlusmaal maailmaklassilise Eesti rekordi 29,48 ning pani etteastetele vägeva punkti 200 meetri rinnuliujumise rekordiga 2.19,23.

„Meil oligi treeneriga plaan, et ujun hommikul ja õhtul täiega. Aga ma ei teadnud, mida see võib tuua. Isiklik rekord oli mulle lahe üllatus. See on väga hea, et suutsin juba hommikul ujuda kiiremini kui kaks aastat tagasi,“ rääkis Henry Heina õpilane laupäeva hommikul vahetult pärast etteastet Sõle spordikeskuses.

Sügisel 2021 oleks sama aeg lühiraja EMil kuldmedali taganud. „Vaatame, mis tänavu tuleb. Üritan ikka endast parima anda, samas ei saa ma kontrollida, kuidas teised ujuvad,“ lausus tunamullu EMil 1.04,25ga hõbemedali napsanud Jefimova, kes läbis laupäeval ka 50 meetrit selili isikliku tippmargiga 29,56.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99