Jürgen Henn teenis FC Flora meeskonna peatreenerina võiduka õhulennu auga välja. Aga mis klubides võiks soovi korral Flora 15. tiitli puhul veel treenerid lennutada?

Foto: Robin Roots
Jalgpall
20. november 2023 13:30

ANALÜÜS | Tõupuhtaid oma kasvandikke napib. Mis klubid on panustanud Flora 15. meistritiitlisse?

Tänavu 15. korda Eesti meeste meistrivõistlustel triumfeerinud FC Flora kannab juba pikemat aega koduvabariigi edukaima jalgpalliklubi auväärset nimetust. Kriitikud armastavad osutada, et Flora ainult kahmab andekaid kutte kokku ega kasvata endale ise võitjaid. Vaatleme selle hooaja koosseisu põhjal, kas ja kuivõrd on too arvustus õigustatud.

Jalgpallisõbrad teavad, et Flora ajab Eesti asja. Nad ei kuluta niinimetatud emotsionaalset raha suvaliste välismaalaste palkamiseks, vaid on aastaid mänginud – ja edukalt – ainult kohalike meestega. Külalisesinejat nägi rohevalges särgis viimati aastal 2019, ent soomlasest kaitsja Anselmi Mikael Nurmela osutus pigem rollimängijaks.

Samas kerkib edu taustal aeg-ajalt päevakorrale teema „Flora ja noortetöö“. Et mitu oma kasvandikku neil siis ikkagi on ja nii edasi. Õhtuleht võttis meistermeeskonna koosseisu pulkadeks ja tulemus on teie ees.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99