Ott Tänak.

Foto: Aldo Luud
WRC
14. november 2023 15:59

Tänak: eesmärk on Jaapanis lõpetada hooaeg tugeva tulemusega (1)

M-Spordi esisõitja Ott Tänak tahab sel nädalavahetusel Jaapanis lõpetada autoralli MM-sarja hooaja hea tulemusega.

Eestlane, kes liitub järgmiseks aastaks Hyundaiga, on viimastel etappidel näidanud head minekut: Tšiilis tuli võit ning Kesk-Euroopa rallil teenis ta kolmanda koha. Jaapanis sai 2019. aasta maailmameister praeguse Hyundai esisõitja Thierry Neuville'i järel teise koha.

„Ootan Jaapanit väga. Mulle väga meeldib sealne köök, aga ka loodus muutub sel aastaajal ilusaks. Ööd on praegu seal üsna külmad. Jaapanis on tavaliselt aeglasevõitu ja väga tehnilised metsateed, aga kuna need on kitsad, siis pole eriti võimalik ka lõigata. Võtsime Kesk-Euroopa rallilt maksimumi ning eesmärk on lõpetada hooaeg tugeva tulemusega,“ lausus Tänak meeskonna pressiteate vahendusel.

M-Spordi pealik Richard Millener loodab, et hoolealune jõuab viimasel rallil poodiumile. „Suurepärane on olla taas Jaapanis. See on väga põnev etapp. Katsed tunduvad olevat isegi keerukamad kui eelmisel aastal, mis muudab selle veel raskemaks. See on meie viimane ralli Oti ja Martiniga, seega loodan, et nad suudavad heade tulemuste seeriat jätkata ning jõuda kolmandat korda järjest poodiumile. Pärast seda soovime me neile tulevikuks parimat,“ sõnas ta.

Midagi suurt Jaapanis teadupoolest kaalul pole, sest maailmameister selgus juba Kesk-Euroopa rallil – selleks on teist aastat järjest Toyota piloot Kalle Rovanperä. 23aastasel soomlasel on koos 235 punkti, talle järgnevad tiimikaaslane Elfyn Evans (191), Neuville (184) ja Tänak (162).

Jaapani ralli toimub 16.-19. novembrini.