Thierry Neuville.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
WRC
13. november 2023 23:49

Neuville: paraku sihime tulemust, mis valmistaks kõigile Jaapanis pettumuse

Hyundai rallimeeskonna esisõitja Thierry Neuville on enne Jaapani MM-rallit enesekindel: tema eesmärgiks on kaitsta mullust võitu.

Kuigi MM-tiitlit belglane enam püüda ei saa – selle kindlustas Toyota piloot Kalle Rovanperä eelmisel etapil Kesk-Euroopas –, paistab ta olevat motiveeritud.

„Lähme Jaapanisse mulluse võidu ja Kesk-Euroopa rallilt kogutud asfaldikilomeetrite pealt. See on põnev etapp, mis toimub riigis, mis mulle väga meeldib – eriti selle kultuur ja atmosfäär. Fännid ootavad MM-rallit suure põnevusega ja usun, et sel aastal näeme neid isegi rohkem. Ma ei teadnud enne eelmist aastat, et mul on Jaapanis nii palju poolehoidjaid. Seda oli väga ilus näha,“ sõnas Neuville meeskonna pressiteate vahendusel.

Soome portaali Rallit.fi vahendusel tunnistas ta siiski, et ilmselt suurem osa Jaapani publikust tema võitu ei oota. „Enamik inimesi Jaapanis toetavad Toyotat. Kuid kahjuks sihime me sama tulemust, mis eelmisel aastal – see valmistaks kõigile [kohalikele] pettumuse,“ ütles Neuville, et järeleandmisi ta teha ei kavatse.

Belgia ralliäss hoiab MM-sarjas praegu kolmandat kohta, teisel positsioonil paiknevast Elfyn Evansist lahutab teda seitse punkti. Teoreetiliselt on Neuville'il võimalik lõpetada hooaeg ka neljandana, praegu sel kohal olev Ott Tänak jääb tast maha 22 silmaga.

„Selleks, et edu saavutada, peame tegema rehvide osas õigeid valikuid. Praegusel aastaajal võivad olud olla keerulised. Loodetavasti teeme taas hea tulemuse ja saame häid kogemusi,“ kommenteeris Neuville veel eelolevat rallit.

Jaapani MM-etapp toimub seitsmendat korda. Seejuures pole Toyota piloot seda kunagi võitnud, küll aga on triumfeerinud teine Jaapani autotootja Subaru, kelle sõitja Petter Solberg saavutas esikoha 2004. ehk debüütaastal.