Kahe viimase aasta maailmameister Kalle Rovanperä (paremal) ja tema kaardilugeja Jonne Halttunen.

Foto: MICHAL CIZEK / AFP / SCANPIX
WRC
11. november 2023 20:56

Kalle Rovanperä ja Toyota on auto arendamise osas eriarvamusel

Toyota rallimeeskond avalikustas plaani tulla auto uuendustega välja kõige varem järgmise hooaja kolmandal MM-etapil. Maailmameister Kalle Rovanperä säärasesse mõttesse kõige positiivsemalt ei suhtunud.

Veebilehekülje Dirtfish andmetel kavatsevad Toyota meeskonna juhid oma Rally1 auto muudatusi tutvustada mitte enne kui järgmise hooaja kolmandal MM-etapil.

MM-sarja reeglimuudatuse tõttu saavad tootjad aastal 2024 autode juures teha maksimaalselt kaks muudatust senise kolme asemel.

2024. aasta autoralli MM-hooaeg algab jaanuaris Monte Carlos ning jätkub veebruaris Rootsis Umeås ja märtsis Safari ralliga Keenias.

„Vaadates Monte Carlo suunas, oleme oma olukorraga üsna rahul. Tegemist on keerulise ralliga ja sestap eelistame auto hoida sellisena nagu ta praegu on. Pigem keskendume õigete rehvilahenduste leidmisele,“ ütles Toyota tehniline direktor Tom Fowler Dirtfishile.

Toyota esinumber ja kahe viimase aasta maailmameister Kalle Rovanperä väljendas Dirtfishile antud kommentaaris aga selget seisukohta: ta oleks pettunud, kui täiendusi hooaja alguses ei rakendata.

„Loomulikult tahan, et need muudatused jõustuks võimalikult kiiresti. Pean seda täiesti normaalseks sooviks,“ sõnas 23aastane ralliäss. Ta lisas: „Olen endiselt üsna kindel, et liigume õiges suunas. Auto on töökindel, seega tuleb lihtsalt hästi sõita.“

Mida Toyota värskendused täpselt kätkevad, seda ei soostunud Fowler täpsustama. Meeskonna tehniline direktor mainis, et uus arendusplaan on valmis ja vastavalt sellele on juba ka mõnda aega testitud. Samas paljastas ta, et reformid ei ole suunatud aerodünaamikale. Toyota eelmised uuendused keskendusid mootori jõudluse parandamisele.

Tänavuse MM-hooaja viimane võistlus peetakse järgmisel nädalalõpul Jaapanis. Rovanperä on individuaalse ja Toyota meeskondlikku maailmameistritiitli juba kindlustanud, kuid Toyota piloot Elfyn Evans (191 punkti) jätkab Hyundai Thierry Neuville’iga (184) heitlust teise koha nimel.

Seni pole Toyota veel avaldanud, millise koosseisuga järgmisele aastale vastu läheb. Kuluaarides peetakse reaalseks võimalust, et seda soovitakse teha nimelt tänavusel viimasel etapil, mis on ka Jaapani autotooja koduralli. Samamoodi hinnatakse tõenäoliseks, et Toyota jätkab kooslusega, mis sel hooajal end igati õigustas: ehk lisaks Rovanperäle ja Evansile Takamoto Katsuta ja osalise koormusega sõitva Sebastien Ogier’ga.