Spordiraadio
7. november 2023 20:58

„MOTOORNE RAHUTUS“ | São Paulo Grand Prix 2023: Norris andis Verstappenile kaks korralikku lahingut (2)

„Motoorne Rahutus“ lahkab kõigi vormel-1 etappide järel seal toimunud sündmusi ja vaatab ka terve spordialaga seotud teemasid. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. Brasiilia suurimas linnas toimunud vormel-1 São Paulo Grand Prix' sündmused võtavad vaatluse alla Fredy-Edwin Esse, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

2023. aasta viimane sprindietapp tõi Max Verstappenile kaks järjekordset sõiduvõitu ja kasvatas hooaja etapivõitude arvu rekordilise 17ni. Lõpuprotokollid aga ei kajasta fakti, et Lando Norris survestas mõlemal juhul Verstappenit laias laastus kahe kolmandiku distantsi jooksul. Vahed olid sisuliselt vaid sekundikümnendik ringi kohta, kuid samas ei tekkinud ka kordagi tunnet, et Verstappen võiks esikoha kaotada.

Brasiilia etapp märkis ka Aston Martini uut esiletõusu, mille krooniks kujunes Fernando Alonso võiduga lõppenud duell Sergio Pérezi vastu kolmanda koha peale.

Mis veel silma hakkas? Mercedeste täielik põrumine, Ferrari järjekordne tehnikarike, Alpha Tauri vaikne, aga visa tõus, mõned rumalad avariid. Ja muidugi ei saanud me üle ega ümber paarist tulevikku kujundavast teemast.

Head kuulamist!