VÄGEV VÕITLUS VIIMASE MEETRINI: Fernando Alonso (14) oli 30 ringi kestnud duellis sunnitud korraks küll Sergio Pérezi ette laskma, kui finišijoone ületas ikkagi 0,053 sekundit konkurendist varem.

Foto: Zak Mauger / Aston Martin
Spordiblogi
6. november 2023 21:12

VABAMÄE KOMMENTAAR | Kas Brasiilia vormel-1 etapp andis märku jõudude vahekorra otsustavatest muutustest? (1)

Interlagose raja iseloom soosib möödasõite ning ettearvamatud ilmaolud vürtsitavad sealseid võistlusi ikka ja jälle. Tänavune Grand Prix ei hõiva kindlasti ajaloos väljapaistvat kohta, kuid toimunut võib vaadata ka kui sissejuhatust järgmisse hooaega.

Klatime kõigepealt ühe asja ära – nädalavahetusel toimunud vormel-1 võistlus kandis ametlikult nimetust Formula 1 Rolex Grande Prêmio de São Paulo. Tegu polnud seega mitte Brasiilia, vaid São Paulo Grand Prix’ga. Nii juba kolmandat aastat järjest. Igasuguses statistikas pannakse need ikka ühte patta ja see ei näi isegi FIAt ja FOMi segavat. Neidsamu, kes sprindikvalifikatsiooni sprindikvalifikatsiooniks ei julge nimetada. Muide, ka eelmine, Mehhiko etapp oli mitte riigi, vaid linna nimega – Gran Premio de La Ciudad De México –, aga seegi ei morjenda kedagi. 

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99