Spordiraadio
31. oktoober 2023 18:29

„MOTOORNE RAHUTUS“ | Mehhiko Grand Prix 2023: treeningud ja kvalifikatsioon andsid šansse mitmetele, aga lõpuks tuli ikka välja Verstappeni soolo

„Motoorne Rahutus“ lahkab kõigi vormel-1 etappide järel nädalavahetuse sündmusi ja laiemalt kogu spordialaga seotud teemasid. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. Vormel-1 Mehhiko Grand Prix' sündmusi lahkavad ja tulevikku vaatavad saates Fredy-Edwin Esse, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

Kõik teadsid, et kõrgmägedes toimuv Mehhiko Grand Prix on üllatustele aldis ning Max Verstappeni võidumarss võib seal taas katkeda. Teisalt esines Verstappen suurfavoriidi rollis, olles eelmisest viiest Mehhiko etapist võitnud koguni neli.

Treeningute põhjal võis võimalike ohustajatena näha eelkõige Sergio Pérezit, Alex Albonit ja Lando Norrist, aga kvalifikatsioonis saavutasid Verstappeni ees sensatsioonilise kaksikvõidu hoopis Ferrari piloodid Charles Leclerc ja Carlos Sainz. Albon ja Norris põrusid see-eest põhjalikult, kuna Pérez piirdus viienda tulemusega.

Aga kodupubliku surve oli viimasele liiast ning avakurvis üritas ta vägisi mööduda Leclercist ja Verstappenist korraga. Pärast väikest õhulendu saigi Pérezi võistlus otsa, Verstappen aga haaras liidrikoha ja asus suhteliselt seikluslikku boksitaktikat realiseerima.

See jäi tal pooleli, kui Kevin Magnusseni avarii järel võistlus katkestati. Kordusstardis läks Verstappen kohe oma teed ja kasvatas edu Lewis Hamiltoni ees lõpuks peaagu 15 sekundile. Enamik teisi sõitjaid peale võitja oli vähem või rohkem hädas oma rehvide kulumisega. Vaid Lando Norris liikus võistlejaterivis ettepoole nagu kuum nuga läbi või ning kinnitas oma favoriidiseisust – kui vaid kvalifikatsioon poleks äpardunud!

Sellest kõigest ja paljust muust saates juttu tulebki. Head kuulamist!