Foto: Facebook / Ott Tänak
WRC
27. oktoober 2023 21:28

Tänak päeva lõpus tekkinud probleemist: see on tänavu juba tuttav mure (4)

Kesk-Euroopa ralli avapäeva neljandal kohal lõpetanud Ott Tänak lõhkus viimasel katsel küll käigukangi, kuid ei teinud sellest suuremat numbrit.

„Hommik algas raskelt, aga suutsime olukorda parandada. Ilm läks paremaks, aga vahe oli juba liiga suur ja siis tulime katsed lihtsalt läbi,“ sõnas maailmameistritiitli suunas kihutavale Kalle Rovanperäle poolteise minutiga Tänak RallyTV-le.

Viimasel katsel suutis Tänak käigukangi ära lõhkuda, aga sellest ei hakanud ta suuremat numbrit tegema. „See läks põhimõtteliselt pooleks, aga see on tänavu juba tuttav mure.“

Laupäevast ootab Tänak lihtsamat päeva. „Meid ootavad ees lahtisemad ja sirgemad teed. Kui aga sajab, siis on ikkagi mudane ja väga libe.“

Delfile antud usutluses lisas Tänak, et seadistus oli liiga jäik, aga seda polnud võimalik lihtsamaks muuta. „Tuli minna nii nagu oli ja midagi polnud teha. Hommikul sadas palju ja olud olid märjad, päeva peale kuivas, mille järel läks asi paremaks. Kuid selleks ajaks olid esimesed kolm peolt ära läinud. Nad sõitsid omas tempos ja meil oli keskmike tempo. Polnud põhjust juurde riskida, tulime oma rütmiga koju,“ arutles Tänak.

Rallit juhib kindlalt Kalle Rovanperä, kellele kaotab Thierry Neuville 36,4 ja Evans 47,2 sekundiga. Tänaku lähimaks jälitajaks on Takamoto Katsuta, aga tema kaotab juba 56 sekundit.