Ott Tänak.

Foto: Aldo Luud
WRC
25. oktoober 2023 19:45

VIDEO | Tänakult uuriti testikatsel, kas ta võiks ralli võita: „Jätame selle järgmisesse aastasse.“ (2)

Ott Tänak andis tänasel Kesk-Euroopa testikatsel mõista, et teda ootab ees pikk nädalavahetus.

Esimest korda ajaloos toimub MM-etapp kolmes riigis: Saksamaal, Austrias ja Tšehhis. 3,62 km pikkusel Tittlingi testikatsel näitas eestlane kolmandat aega, saades teisel läbimisel kirja 1.59,0. Teda edestasid sarja üldliider ja valitsev maailmameister Kalle Rovanperä ning Thierry Neuville, mõlemad sõitsid oma parima aja välja esimesel läbimisel: vastavalt 1.58,9 ja 1.57,5.

Tänak ütles esimese läbimise järel WRC All-Live'i otseülekandes, et midagi lihtsat teda Kesk-Euroopa rallil ees ei oota: „Ralli alguses tundub juba ülevaatus olevat üsna keerukas. Meil on juba pikk päev olnud. Eks ole näha, ükski päev ei tule lihtne.“

M-Spordi esisõitjalt, kes liitub järgmiseks aastaks Hyundaiga, uuriti ka, kas ta võiks sel nädalavahetusel võita. „Jätame selle järgmisesse aastasse,“ vastas Tänak kerge muigega.

Testikatsel paremuselt teist minekut näidanud Rovanperä oli Eesti ässaga sama meelt: ralli on parajaks katsumuseks. „Oleme kõvasti tööd teinud. See nädal tuleb päris raske. Siin on erinevad katsed ja stiilid. Iga päev on natuke teistsugune. Kaardiga tuleb palju vaeva näha,“ selgitas Toyota piloot.

Soomlasega veel MM-tiitli nimel võitlev tiimikaaslane Elfyn Evansi sõnul nõuab asfaldil kihutamine natuke harjumist, sest eelmised seitse etappi toimusid kruusal. „Kindlasti tuleb raske nädalavahetus. Me pole asfaldil tükk aega sõitnud. Peame ruttu hea kiiruse saavutama,“ lausus waleslane.

Hyundai esisõitja Thierry Neuville'ile paistis Kesk-Euroopa ralli rohkem meeldivat. „Tundub huvitav. Katsed on mõistagi keerukad, aga need kõik olid ka üsna meeldivad. Pärast mitut kruusarallit on tähtsam leida võimalikult hea tunnetus. See pole nii kerge.“

Samas tunnistas belglane, et rallieelse testimisega ei saanud ta sugugi rahule jääda. „Sest tee oli s*tt,“ põhjendas Neuville seda, lisades, et peab nüüd rallil selle võrra rohkem pingutama.

Tänane testikatse pandi ka mõneks ajaks pausile, sest Tittlingi piirkonnas toimus õnnetus. Korraldajate teatel ei olnud see ralliga seotud ning ükski piloot selles osaline polnud.

Testikatse parimad: