Spordiraadio
24. oktoober 2023 14:44

„MOTOORNE RAHUTUS“ | USA Grand Prix 2023: konarlik rada pani kõik proovile ja mõned põrusid, natuke isegi Verstappen

„Motoorne Rahutus“ käsitleb iga vormel-1 etapi järel võistlusnädalavahetuse sündmusi ja kogu spordialaga seotud teemasid ka laiemalt. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. Vormel-1 USA Grand Prix' eel ja käigus juhtunu võtavad seekordses saates vaatluse alla Fredy-Edwin Esse, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

USA Grand Prix' Austinis oli teine järjestikune sprindiga etapp, aga erinevalt Katarist kujunes sprint seekord suhteliselt lamedaks. Kuigi kvalifikatsioonides oli Max Verstappenil probleeme (põhisõitu oli ta sunnitud startima lausa kuuendalt kohalt) ja tundus, et võitmine võib raskeks minna, edestas ta teiseks jäänud Lewis Hamiltoni 19 ringi järel 9,5 sekundiga – see teeb pool sekundit ringile!
Pühapäevane Grand Prix aga kulges hoopis teise stsenaariumi järgi ning Hamiltonil jäi üsna vähe puudu Verstappeni alistamisest. Ent sündmused ei saanud sugugi läbi ruudulipu langemisega, sest Lewis Hamilton ja Charles Leclerc (finišis vastavalt teine ja kuues) diskvalifitseeriti liiga kulunud autopõhja tõttu ja nende pärandus läks ümberjagamisele. Muuhulgas teenis oma esimese punkti Logan Sargeant, kes seni ainsana kõigil tänavustel etappidel osalenutest veel nullipoiss oli.
Ehkki kumbki meeskond vastu ei vaielnud, tekitas mõningates maailma osades küsimärke viis, kuidas rikkumine avastati. Aga kui otsused tehtud ja punktid jaotatud, koorus välja tabeliseis, mis viimaseks neljaks etapiks palju põnevust tõotab. Nii sõitjate kui ka meeskondade arvestuses on tiitlivõitjad ammu selgunud, ent Verstappeni ja Red Bulli seljataga tilpneb lahtisi otsi oi kui palju. Näiteks kui kõrgele McLareni õnnestunud uuendused tiimi ja Lando Norrise kannavad?

Kõigest sellest ja paljust muust saates räägitaksegi. Head kuulamist!