Spordiraadio
11. oktoober 2023 11:55

„MOTOORNE RAHUTUS“ | Katari Grand Prix 2023: Verstappen võitis jälle – seekord nii etapi kui ka tiitli, aga mitte sprindisõidu

„Motoorne Rahutus“ käsitleb iga vormel-1 etapi järel võistlusnädalavahetuse jooksul juhtunut ja laiemalt kogu spordialaga seotud teemasid. Meie saated leiate nüüd Õhtulehe portaalist. Vormel-1 Katari Grand Prix'd, kus krooniti maailmameister, lahkavad seekordses saates Fredy-Edwin Esse, Tarmo Klaar ja Toomas Vabamäe.

Max Verstappenil oli Katari GP-l tänavu esimene matemaatiline võimalus ttitel võita ning selle kasutas ta ka ära. Väga keeruline see muidugi polnud, sest sprindi ja GP peale kokku oli tal vaja teenida vaid kolm punkti. Tiimikaaslase Sergio Pérezi avarii sprindi 11. ringil otsustaski kõik lõplikult ära.

Ent tulevikku vaadates ei pruukinud Katari GP Verstappenile sugugi nii pilvitu olla. Oscar Piastri võitis nii sprindikvalifikatsiooni kui ka sprindi enda ning lõpetas GP Verstappeni järel teisena ning Lando Norris tõi ka teise McLareni esikolmikusse.

McLareni oli Kataris Red Bulli lähim ohustaja, ent mine tea, milliseks oleks sõit kujunenud, kui Mercedese piloodid Lewis Hamilton ja George Russell poleks kohe avaringi avakurvis kokku põrganud. Mõlemas tiimis terendab silmapiiril kodusõda, kui autod tulevaks aastaks konkurentsivõimelisemad peaks olema. Red Bull peab aga pigem muretsema, et Verstappeni kõrval ka teine sõitja midagi ära suudaks teha.

Ja lisaks andis FIA võistluseelsel nädalal F1-karusselile astumiseks loa Andretti tiimile - mida see veel võiks tähendada?

Kuulake – saate teada!