Eesti laskesuusakoondise peatreener Stefan Lindinger ei mõista võistkonnast eraldunud sportlaste etteheidete motiive.

Foto: Aldo Luud
Talisport
18. september 2023 21:08

INTERVJUU | Laskesuusakoondise peatreeneri vastulause: olen jahmunud, mul polnud eelinfot niivõrd problemaatilise käitumise kohta (2)

Eesti laskesuusatamise föderatsioon palkas kevadel täiskasvanute koondisele peatreeneriks uhke CVga austerlase Stefan Lindingeri, kelle üheks eesmärgiks oli siduda killustunud võistkond taas tervikuks. Paraku on läinud risti vastupidi. Üheksast sportlasest jäi juba suve keskel alles viis, segadus on suurem kui Fjodor Svoboda ajal. Mis läks valesti?

Möödunud nädalal põhjendasid Rene Zahkna, Raido Ränkel, Johanna Talihärm ja Robert Heldna Õhtulehele koondisest lahkumist. Iga sportlase lugu on isemoodi, aga läbiva motiivina jäid vestlustest kõlama sobimatu ja arusaamatu treeningumetoodika, autokraatne suhtumine, kus kompromissideks ei jäetud ruumi ja lisaharjutustele vaadati pehmelt öeldes viltu, ning kehv kommunikatsioon.

Peatreener Lindinger, kes ei jõudnud enne ülalmainitud loo ilmumist Õhtulehe küsimustele vastata, esitas oma nägemuse juhtunust ja põhjalikud vastulaused erinevatele etteheidetele nüüd kirjalikult.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99