Rasmus Mägi.

Foto: JEWEL SAMAD / AFP/SCANPIX
Kergejõustik
16. september 2023 22:23

Rasmus Mägi tegi teemantliiga finaaletapil hooaja parima jooksu (3)

Rasmus Mägi läks USAs Eugene'is toimuvale kergejõustiku teemantliiga finaaletapile seisus, kus oli üheksast 400 meetri tõkkejooksus osalenust ainus, kes polnud tänavu suutnud alistada 48 sekundi piiri. Ent Eugene'is ta seda suutis – tasuks hooaja isiklik tippmark, seitsmes koht ja tšekk 1500 USA dollarile.

Jooksu alustas kõige nobedamalt Norra äss Karsten Warholm. Esiti suutis temaga sammu pidada Budapesti MMil hõbemedali võitnud Briti Neitsisaarte välejalg Kyron McMaster, ent jooksu teine pool oli eriti vägev hoopis ameeriklasel Rai Benjaminil, kes pressis end finiši eel Warholmist mööda ning võttis ajaga 46,39 esikoha.

See aeg tähistas nii Benjamini hooaja parimat tulemust kui ka maailma hooaja tippmarki, mis seni kuulus Warholmi nimele (46,51). Ühtlasi sai Benjamin sellega enda nimele ka teemantliiga 400 m tõkkejooksu rekordi.

Teiseks jäänud Warholmi aeg polnud samuti paha, kui oma hooaja parimale tulemusele kaotas ta vaid kahe sajandikuga ja lõpetas ajaga 46,53. Kolmandaks jäi ajaga 47,31 McMaster.

Jooksu alguses kaheksas-üheksas olnud Mägi sai lõpuks enda hooaja parimat aega tähistava 47,99ga seitsmenda koha. Meenutagem, et 31aastase tartlase isiklik rekord on 47,82, mille ta jooksis välja eelmise aasta 14. juunil Soomes Turus.

Tulemused:

Foto: eugene.diamondleague.com