Kristin Tattar.

Foto: Erki Pärnaku
Spordivaria
16. september 2023 20:37

Vahepeal liidriks tõusnud Tattar läheb finaalpäevale vastu ikkagi kolmandana

USAs Massachutsettsi osariigis Leicesteris peetaval kettagolfi MVP Open suurturniiril möödus naiste maailma esinumbri Kristin Tattari laupäev vastakalt. Kahe ringi järel kolmandal kohal asunud Tattar tõusis vahepeal liidriks, kuid päeva lõpuks oli ikkagi kolmas.

Tattari skoor oli kolmanda ringi eel kuus alla par'i, millega ta kaotas liidrikohta jaganud Hailey Kingile ja Eveliina Salonenile ühe viskega.

Kolmas päev algas Tattari jaoks hästi. Nii teise, kolmanda kui ka viienda raja läbis ta ühe viskega alla par'i ehk birdie'ga ning kuna King ja Salonen olid samal ajal hädas, edestas kolmanda raja järel liidriks tõusnud eestlanna neid sel hetkel juba viie viskega.

Ent seitsmendal rajal tuli Tattarile üks vise üle par'i (bogey), järgmisel rajal lausa kaks üle par´i (double bogey) ning konkurendid pääsesid taas lähemale. Ka 15. rajal tuli talle double bogey ja 16. rajal bogey ning liidriks tõusis taas King.

Viimase ringiga möödus Tattarist ka parima päeva (57 viset, 3 alla par'i) teinud Ohn Scoggins. Nii tema kui ka Kingi üldskoor on enne finaalringi kolm alla par'i, Tattaril kaks alla par'i. King ja Tattar läbisid päeva 64 viskega (+4). Neljandaks langes Salonen, kelle skooriks on üks alla par'i.

Tattari kolmanda päeva täpsem statistika (kliki pildil):

Foto: udisclive.com

Teine MVP Openil osalev eestlanna Keiti Tätte (+23) lõpetas kolmanda päeva 31.– 34. koha jagamisega.