Lance Stroll tegi Singapuri GP kvalifikatsioonis karmi avarii.

Foto: Reuters/Scanpix
Vormel 1
16. september 2023 17:37

FOTOD | Karmi avarii teinud Strolli vormelist jäid järele vaid pilpad, kuid mees kõndis avariipaigalt omal jalal minema

Vormel 1 MM-sari jätkub sel nädalavahetusel Singapuris. Kvalifikatsiooni jäi tumestama Aston Martini piloodi Lance Strolli karm avarii.

Stroll oli kvalifikatsiooni esimese sessiooni lõpus jõudmas viimasesse kurvi, kui kaotas oma vormeli üle kontrolli ning sõitis rajapiiretesse. Strolli auto vasakpoolsest esiosast ei jäänud õnnetuse järel alles suurt midagi, kuid kanadalane oli elus ja terve, mida kinnitas kohe ka ise tiimile raadioside vahendusel. Auto juurest lahkus ta omal jalal, kuid siirdus siiski igaks juhuks meedikute juurde kontrolli. Videot Strolli avariist saab vaadata vormel 1 ametlikult kodulehelt.

Strolli järel oli kvalifikatsioonis sõitmas McLareni mees Oscar Piastri, kes nägi juhtunut oma silmaga. Mõistagi rikkusid Strolli masinast rajale lennanud tükid Piastri kiire ringi, kuid see polnud antud olukorras siiski esimese tähtsusega.

„Olen õnnelik, et Lance'iga on kõik korras, see oli väga suur kokkupõrge,“ lausus 17. aja saanud austraallane Sky Sportsile. „Aja mõttes on muidugi kahju, et me olime täpselt tema taga, mitte tema ees, see teeb homme asjad meie jaoks keeruliseks.“

Singapuris valitsesid kvalifikatsiooni alguses väga kuumad ja niisked olud, kuid õhtu edenedes ka rada jahtus. See tähendas aga seda, et esimese sessiooni lõpus startinud mehed said kirja kiireimad ajad – suure üllatusena oli nobedaim Alpha Tauriga kihutav Yuki Tsunoda, kellele järgnesid Sergio Perez (Red Bull) ja Nico Hülkeneberg (Haas). F1 suveräänne valitseja Max Verstappen (Red Bull) oli aga üheksas.

Teises sessioonis olid asjad mõneti loogilisemad, kui kiireim oli Carlos Sainz (Ferrari), kellele järgnesid George Russell (Mercedes) ja Fernando Alonso (Aston Martin). Verstappen oli alles 11. ning seega kolmandasse sessiooni ei pääsenudki, sama saatus tabas ka 13. aega näidanud hollandlase meeskonnakaaslast Perezit.

Teise kvalifikatsioonivõdiu järjest võttis Sainz, kelle järel pääsevad pühapäeval rajale Russell ning meeskonnakaaslane Charles Leclerc.

Esikümnesse mahtusid veel Lando Norris (McLaren), Lewis Hamilton (Mercedes), Kevin Magnussen (Haas), Alonso, Estaban Ocon (Alpine), Hülkenberg ja Liam Lawson (Alpha Tauri).