Kylian (paremal) ja Ethan Mbappe.

Foto: Michel Euler / AP / Scanpix
Jalgpall
16. september 2023 09:43

Hoidke alt, Mbappe II tuleb! Kylian hullas taas, väikevend pääses koosseisu, kuid PSG jäi häbisse

Et Kylian Mbappe lööb kaks väravat, ei ole uudis. Et Pariis Saint-Germain Prantsusmaa jalgpalliliigas kaotab, on juba rohkem uudis. Aga et Kylian Mbappe kõigest 16aastane vend Ethan pääses PSG koosseisu, on vägagi uudis.

Kylian Mbapped teab terve (jalgpalli)maailm. Prantsusmaa koondise ja PSG kapten. Juba 24aastasena koduliiga neljakordne parim mängija. Mõnegi arvates vaat et pidurdamatu ääreründaja. Forbesi sportlaste palgaedetabeli kolmas mees – Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi järel ning Lebron Jamesi ees. Ja nii edasi.

16aastast Ethan Mbapped ei tea veel suurt keegi. Kuid Kyliani väikevend astub vaikselt maailmastaari jälgedes.

Eilne oli Mbappe perekonna jaoks väga eriline õhtu. Kapten Kylian juhatas PSG meeskonna kohtumises Nice’iga kodusele Parc des Princes’ staadionile, kuid koos temaga pääses Prantsusmaa liigamänguks esimest korda koosseisu ka Ethan.

„Ta jättis hooajaks ettevalmistudes mulle väga hea mulje,“ põhjendas PSG hispaanlasest peatreener Luis Enrique Ethan Mbappe edutamist.

Pole paha: 15aastasena PSG esinduses

Mbappede isa on Kameruni ja ema Alžeeria päritolu. Nagu mõlemad vanemad vennad - Kylian ja lapsendatud Jires Kembo Ekoko – liitus Ethan üheksa-aastase poisiklutina AS Bondy meeskonnaga. Vaid kaks aastat hiljem kolis ta sealt juba PSGsse ja skooris U12 meeskonna eest kohe oma esimeses mängus. Muide, samas üleminekuaknas liitus Pariisi superklubiga ka Kylian.

Tunamullu suvel sõlmis Ethan Mbappega PSGga kolmeaastase lepingu ning 16. detsembril 2022, vaid 15aastasena, tegi kontrollmängus esindusmeeskonna eest debüüdi. Tänavuseks hooajaks valmistudes käis ta koos nendega ka Aasia turneel, kus kuulus ühes treeningkohtumises ka algrivistusse.

Täpselt nagu Kylianile, on emake loodus ka Ethan Mbappele andnud silmapaistva kiiruse. Tehniliselt osav vasakujalgne noormees tunneb end kõige mugavamalt ründava poolkaitsjana.

Lõpuks kujunes Mbappede eilne eriline õhtu teatud mõttes vastuoluliseks. Vanem veli lõi järjekordsed kaks väravat – ühtekokku on tal neid Ligue 1-s viie mänguga koos juba seitse -, kuid PSG sai tulemusega 2 : 3 hooaja esimese kaotuse ja Ethanil jäi ametlik debüüt veel tegemata.

Õhtu peastaariks kerkis hoopis Kylian Mbappe eakaaslane, Nice’i ründaja Terem Moffi. Nigeerlane lollitas PSG staare igast asendist, lõi ise kaks väravat, tegi kolmandale eeltöö ja aitas Nice’i meeskonna tabelis tiitlikaitsja PSG-st mööda (vastavalt 9 punktiga teine ja 8ga kolmas).

Veidi vastuolusid tekitas ülinõudlikus PSG fännileeris ka Luis Enrique mängujärgne mõtteavaldus: „Olen meeskonna mänguga rahul. Tõesti olen. Kui mehed annavad 100%, siis mille üle peaksin nurisema? Peame arenema, jah, ma tean seda. Aga ma ei muretse.“

Järgmine nädal ei tule PSG-le põrmugi lihtsam: meistrite liiga surmagrupi avavoorus võõrustatakse teisipäeval Dortmundi Borussiat ja koduliigas ootab seejärel ees duell suure rivaali Marseille'iga. Ka Ethan Mbappe kuulub PSG meistrite liigasse registreeritud mängijate hulka.