SAKSA TÄPSUS: Thomas Maibaum nõuab distsipliini. „Kohal on vaja olla õigel ajal. Ka viis minutit hilinemist on ikkagi viieminutiline hilinemine.“Foto: Robin Roots
Jalgpall
16. september 2023 07:45

SAKSAMAA TIPPKLUBIST MÄNNIKULE! Nõmme Unitedis tööd alustanud treener: „Eesti noored on väljakul kaua, aga ei kasuta seda aega piisavalt targalt.“

Eesti jalgpalli probleemidest rääkides tuuakse ühe esimese põhjusena välja noortega tehtava töö kehva kvaliteeti – meie treenerid saavat paberid liiga lihtsalt kätte ja vaja oleks rohkem tippriikide spetsialiste. Nõmme Unitedis alustas augustis tööd pikaaegne Mönchengladbachi Borussia akadeemia noortetreener Thomas Maibaum.

Maibaum on alles 28aastane, aga hoolimata noorest east juba väga kogenud. Ta alustas jalgpallitreenerina 16aastaselt ning enne Mönchengladbachi pani ta end proovile kahes Saksamaa amatöörklubis. Viiekordse Saksamaa meistri juurde jõudis ta 21aastaselt ning töötas seal seitse hooaega.

Kevadel läksid Maibaumi teed Mönchengladbachiga lahku ning ta seisis teelahkmel. Ühest küljest võinuks ta liituda järgmise Saksamaa akadeemiaga, aga teisalt oli soov kogeda midagi uut ja põnevat. Eestlastega saavutas ta kontakti Vilniuse turniiril, kus noored omavahel madistasid. Seal tutvus ta Nõmme Unitedi treeneri Atko Väikmeri ja ühe lapsevanemaga. Veedeti koos aega ja suheldi. „Mõne aja pärast käisid nemad külas Mönchengladbachis ja mina omakorda Eestis. Nii ma otsustasingi lõpuks Eestisse tulla, sest ma ei tahtnud terve elu ühest akadeemiast teise liikuda,“ rääkis Maibaum.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99