Shericka Jackson võitis küll Budapesti MMil 200 meetri distantsil kuldmedali, kuid näoilme reedab, et jamaicalanna ei jäänud ajaga täielikult rahule.

Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
15. september 2023 20:18

Kas Jamaica sprinteril õnnestub hooaja viimasel võistlusel purustada maailma üks vanim maailmarekord?

Sel nädalavahetusel USA Eugene'i linnas toimuval kergejõustiku teemantliiga finaaletapil on tänavu viimast korda koos maailma paremik. Naiste 200 meetri distantsil on Shericka Jackson võtnud sihikule maailmarekordi, milleks on 21,34.

Selle jooksis USA sprindilegend Florence Griffith-Joyner 1988. aasta Seouli olümpiamängudel. Jackson on viimasel kahel hooajal jõudnud sellele väga lähedale. Mullu Orgeoni MMil võitis ta kuldmedali ajaga 21,45 ning tänavu kaitses Budapestis tiitlit neli sajandikku parema ajaga. Septembri alguses läbis 29aastane jamaicalanna pool staadioniringi 21,48ga.

Neljast kõigi aegade parimast tulemusest kolm on Jacksoni nimel. Kahekordne maailmameister loodab, et tal õnnestub nüüd USAs tõusta ajaloo kiireimaks, kuid pingeid ta omale peale ei pane. „Ma poleks pettunud, kui ei saaks maailmarekodit [tänavu] omale. Eugene'is on selleks šanss olemas. Usun oma võimetesse,“ lausus Jackson portaali Sportskeeda vahendusel.

Ta lisas: „Kui see tuleb, siis tuleb. Kui mitte, siis puhkan natuke ning hakkan siis valmistuma järgmiseks aastaks. Kui ma saan Eugene'is maailmarekordi, siis on see väga suur boonus, aga ma ei lähe selle pärast hulluks. Olen siin, et [võistlemist] nautida.“

200 meetri jooks on kavas pühapäeval. Laupäeval teeb Jackson kaasa ka 100 meetri distantsil, kus läheb teiste seas vastamisi ka Budapesti maailmameistri Sha'Carri Richardsoniga ning Elevandiluuranniku välejala Marie-Josee Ta Louga.

100 meetri jooksu maailmarekord 10,49 kuulub samuti Griffith-Joynerile. See ilmselt ohus ei ole: nii Richardsoni kui ka Jacksoni isiklik rekord on 10,65.

Laupäeval on 400 meetri tõkkejooksus võistlustules ka Rasmus Mägi. Üheksamehelise jooksu koosseis on hirmkõva: kohal on kolm kõigi aegade kiireimat meest Karsten Warholm (45,94), Rai Benjamin (46,17) ja Alison dos Santos (46,29) ning lisaks Budapesti MM-hõbe Kyron McMaster (isiklik tippmark 47,08). Mägi rekord on 47,82 ning hooaja tippmark 48,04.