ERINEV VAADE: eelmiste hooaegade Eesti parim meeslaskesuusataja Rene Zahkna (vasakul) on üks neljast, kellele ei sobinud kevadel koondise peatreeneriks palgatud austerlase Stefan Lindingeri (paremal) metoodika ja kes otsustas minna oma teed.

Foto: Aldo Luud / kollaaž: Õhtuleht
Talisport
13. september 2023 21:04

SUUR SEGADUS: miks lagunes laskesuusakoondis uue peatreeneriga veel väiksemateks kildudeks? (4)

Eesti laskesuusatamise föderatsioon palkas kevadel täiskasvanute koondisele peatreeneriks uhke CVga austerlase Stefan Lindingeri, kelle üheks eesmärgiks oli siduda killustunud võistkond taas tervikuks. Paraku on läinud risti vastupidi. Üheksast sportlasest jäi juba suve keskel alles viis, segadus on suurem kui Fjodor Svoboda ajal. Mis läks valesti?

„Mässu ei ole keegi üles tõmmanud,“ rõhutas Raido Ränkel (33), üks neljast eraldujast.

Iga sportlase – Lindingerile ütlesid nägemist ka Johanna Talihärm (30), Rene Zahkna (28) ja Robert Heldna (23) – lugu on isemoodi, aga läbiva motiivina jäävad vestlustest kõlama sobimatu ja arusaamatu treeningumetoodika, autokraatne suhtumine, kus kompromissideks ei jäetud ruumi ja lisaharjutustele vaadati pehmelt öeldes viltu, ning kehv kommunikatsioon. Kõik neli ütlevad, et ajanuks suurima heameelega ühist asja, paraku osutus juht nende jaoks valeks.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99