Henri Drell hiljutisel olümpia kvalifikatsiooniturniiril Eesti koondist esindamas.

Foto: Martin Ahven
Korvpall
12. september 2023 21:23

Henri Drell sõlmis Chicago Bullsiga treeninglaagri lepingu. Mida see tema tulevikule võib tähendada? (1)

Maailma parima korvpalliliiga NBA klubi Chicago Bulls teatas äsja, et on sõlminud Eesti koondislase Henri Drelliga „treeninglaagri lepingu“.

Kuuekordne NBA tšempion ja liiga üheksakümnendate valitseja Bulls avaldas Drelli puudutava uudise enda Twitteri kontol.

See on teine kord, kui Bulls 23aastase eestlasest ääremängijaga lepingu sõlmib. Loe selle taustast lähemalt meie aastatagusest loost.

Praegu on Drell vabaagendi staatuses. Kahes viimases NBA suveliigas on ta juba kuulunud Bullsi ridadesse, kuid mõlemad hooajad veetnud Chicago G-liigasse kuuluvas tütarklubis Windy City Bulls.

Tunamullusel debüüthooajal ei etendanud ta seal just liiga suurt rolli, kuid mullu oli juba kindel põhimees, kogudes 29 põhihooaja kohtumises keskmiselt 31,3 minutit, 11,9 punkti, 5,9 lauapalli ja 2,6 korvisöötu.

Mida Drelli treeninglaagri leping aga tähendab ja mida lähitulevik võiks talle tuua?

„Arvestades, et Bulls nimetas tehingut Drelliga konkreetselt laagrilepinguna, näib ta olevat mängija, kellest enne tavahooaega loobuda ja G-liigasse tagasi saata,“ pakkus veebilehekülg Hoopsrumours. „Sellise stsenaariumi korral – eeldades, et ta leping sisaldab Exhibit 10 klauslit (üheaastane miinimumleping – toim), oleks tal õigus saada kuni 75 000 dollari väärtuses boonust, kui ta veedab Windy Citys vähemalt 60 päeva.“

„Hiljuti osales Drell Bullsiga Las Vegases suveliigas. Ta arvele jäi kõigest 7,0 punkti ja 4,2 lauapalli mängus, millega ta ei avaldanud just parimat muljet. Kuid nüüd antakse talle treeninglaagris uus võimalus võtmeisikutele silma jääda,“ kirjutas Elias Schuster Bleacher Nationis.

„Ma ei hakka teesklema ja väitma, et tean Drelli mängust kõike. Aga olen teda G-liigas veidi jälginud ja suveliigas oma silmaga näinud. Mõistan, mis tema juures veetleb. Ta suudab tõesti kõike teatud tasemel teha. Ta hüppevise on kindel, ta läheb hästi lauda ning sai Windy Citys teise näidu nii vaheltlõigete kui ka viskeblokeeringute arvestuses,“ kirjeldas Schuser.

„Ehkki tal ei ole tõelist eliitoskuste kogumit, leidub seal piisavalt, et noorena tööd rabada. Seetõttu ei olnud ma väga üllatunud, kui nägin, et ta sai kutse. Lisaks peaks temaga lepingu pikendamine võimaldama Chicago Bullsil sulgeda ta veel üheks aastaks oma G-liiga programmi.“

Bullsil on Hoopsrumoursi andmetel hetkeseisuga koos 21-liikmeline nn. hooajaväline nimekiri. Sellesse kuulub 15 tavalepinguga mängijat, kolm meest Exhibit 10 tehingutega ja kolm kahepoolsete lepingutega.