Ott Tänak.

Foto: Aldo Luud
WRC
9. september 2023 12:40

Tänak järjekordsest tehnilisest probleemist: võib-olla on see normaalne, ei tea (8)

Ott Tänaku (M-Sport) kolmas päev Kreeka MM-rallil algas kehvasti, ta raporteeris pärast 7. kiiruskatset, et mootor töötab justkui turvarežiimil – jõudu on väga vähe.

Ta ei osanud seda ka hoolduspausi ajal Rally TV otse-eetris põhjendada. „Viimane katse [enne hooldust] oli sama, ainult keskmine, mis oli väga-väga libe, tundus normaalne. [Auto] ei tundu reageerivat või käituvat nii, nagu ma eeldan, aga võib-olla on see normaalne. Ei tea,“ nentis Tänak.

Nii et kaheksas katse oli mõnus? „Üldse mitte, see oli väga libe,“ pareeris Tänak. „Jourdan [Serderidis] sõidab ilmselt liiga palju keset teed, seega ma ei saanud tema joont kasutada, vaid puhastasin teed.“

Teed olid eestlase hinnangul üsna heas seisu, kuigi Kreekat räsis vahetult enne rallit troopiline torm. „Muda oli paljuski kuivanud, ainult mõned lühikesed lõigud on mudased,“ kirjeldas ta.

Milline on Tänaku plaan edasiseks ralliks? Testida? „Meil pole midagi testida, lihtsalt sõidame,“ kostis ta.

Evansit üheksandal katsel tabanud mure kohta saime teada nii palju, et see on seotud jahutusega. Mehaanikud lasid hooldusalas radiaatorist kuuma vett põrandale. Waleslane avaldas, et hoiatus saabus keset katset. Viimased kilomeetrid läbis ta kruiisides.