Magnus Kirti tabas Doha MMil ränk õlavigastus.

Foto: Nariman El-Mofty / AP / Scanpix
Kergejõustik
27. august 2023 07:53

MMi RETRO, DOHA 2019 | Magnus Kirdi sportlaskarjäär lõppes eriti karmilt

Kergejõustiku maailmameistrivõistlused tähistavad tänavu juubelit – esimesed medalid jagati 40 aastat tagasi. Õhtuleht avaldab Budapesti MMi ajal iga päev ühe põhjaliku ülevaate, mis on seotud Eesti sportlase eduka esinemisega nelja kümnendi jooksul. Taaselustame põnevad mõõduvõtud ja värvikad seigad loo peategelase või sündmuste tulipunktis viibinute mälestuste põhjal.

2019. aasta 6. oktoober. Doha MMi odaviskefinaali viienda katse sooritamise järel lebab Magnus Kirt tartaanil. Ta liigutab, ent ei tõuse püsti. Mida kauem ta pikali on, seda rohkem süveneb kartus, et tõsise spordimehe karjäär võib olla lõppenud.

Tollal 29aastane sportlane viidi staadionilt minema meditsiinisõidukiga. Mõni tund hiljem seisis Kirt hõbemedalivõitjana poodiumil, käsi lahases, nägu tõsine. Nüüd võime öelda, et õlavigastus lõpetas ta eduka tõusutee mõne sekundiga.

Sündmustest pisut ette rutates tuleb siiski märkida, et õlg sai uskmatute Toomaste pessimistlike arvamuste kiuste isegi korda, kuid riburada tekkisid üha uued terviseprobleemid, mis ei luba enam korralikult harjutada.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99